Niekedy, keď sa dívam na staré filmy, mám pocit, že som sa narodila v zlej dobe. Ženy sa mali (podľa mňa) oveľa lepšie, pretože nemuseli na seba ani zbytočne upozorňovať, alebo sa obnažovať (ako to robia mnohé ženy v dnešnej dobe) a muži z nich boli hotoví, vynakladali oveľa viac úsilia, aby jej to aj patrične dokázali.

Priznajme si to baby, máme rady, ak sa chlap snaží získať našu pozornosť tým, že sa správa ako gentleman a robí gestá, ktoré nás potešia. Niektoré z nich by som chcela vrátiť späť.

A ktoré gestá by som chcela vrátiť späť?

Darovanie kvetov – či už na prvom rande, alebo po x rokoch vzťahu len tak, ako pozornosť, že na mňa muž myslí. Ktorú ženu by to nerozveselilo?

Napísanie listu, alebo básne, kde chlap vyjadrí svoje pocity, pretože v dnešnej dobe plnej technológii je výnimočný jav, ak vám niekto napíše hoci len telefónne číslo na papier a nie priamo do mobilu.

Pozvanie vonku osobne zaklopaním na dvere, nie smskou, alebo správou na facebooku. Ani si nepamätám, kedy sa mi to naposledy stalo, ak vôbec niekedy. Priznám sa, asi by som bola najprv v miernom šoku, ak by sa mi to prihodilo v skutočnosti, ale niektoré šoky stoja za uskutočnenie milí páni.

Chodenie stále načas (aj keď na mňa musí čakať) mi príde ako prejav toho, že sa na mňa dotyčný teší a je nedočkavý ma vidieť.

Rande na mieste, kde to nie je „otrepané“, kde budeme viac osamote. Schôdzka v „mekáči“ alebo v nákupnom centre mi nepríde ani trochu romantická. Chcem vidieť zapojenie väčšej kreativity, napr. taký piknik v parku, kde by sa musel muž posnažiť pripraviť aj niečo malé pod zub.

Otváranie dverí, či už pri vchádzaní do kina, reštaurácie, alebo na aute.

Ignorovanie telefónu, keď je so mnou ako znak toho, že sa nenudí a že celú svoju pozornosť venuje len mne.

Skladanie úprimných komplimentov, pri ktorých sa začervenám a nebudem vedieť, ako na ne reagovať, namiesto zvrhlých komentárov s rôznymi narážkami.

Ponúknutie bundy, bez toho, aby som o to sama požiadala, alebo aj napriek tomu, ak ju odmietnem zo zdvorilosti.

Odprevádzanie až k dverám, aby sa chlap ubezpečil, že som došla domov v poriadku. Je to milé, ak sa o mňa muž bojí a neodíde domov, dokým mu nezavriem dvere „pred nosom“, bez toho, aby niečo odo mňa očakával, pretože všetko má svoj čas a pravý gentleman sa nikam neponáhľa.

Ak povie priamo, čo si myslí, namiesto hrania hry „hádaj na čo myslím“, ktorá je v dnešnej dobe čoraz viac populárna.

Pýtanie si povolenia dať mi bozk je oveľa krajšie, ako keby mala nastať trápna situácia, v ktorej by som sa necítila pohodlne a musela by som znenazdajky odtiahnuť tvár.

Poďakovanie za rande na ďalší deň ako prejav úcty a toho, že naše stretnutie nebral na ľahkú váhu.

Milé dámy, nebrali by ste takéto prejavy zdvorilosti aj dnes? Ja áno, hoci nemusím mať gentlemana pri sebe každý deň, ale prejavenie záujmu a úcty takýmto spôsobom raz za čas poteší určite každú ženu. Chlapi, skúste si spomenúť na maličkosti, ktoré ju urobia šťastnou a uvidíte, že vám bude kvitnúť pred očami. Správajte sa k žene ako k pokladu, pretože tým ona je a pravý gentleman to dokáže patrične oceniť.

foto: Mosuno

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife