Možno mi to trvalo trošku dlhšie. Možno som si musela preskákať všetkými tými zlými vecami, aby som sa dostala tam, kde som. Možno to takto majú všetci. A možno to niekto vie už od začiatku bez toho, aby musel padnúť doslova na hubu a uvedomiť si, že nie všetci ľudia sú dobrí a nie všetci sú pre teba vhodní.

Každá skúsenosť je na niečo dobrá. A tie najhoršie nás toho paradoxne naučia najviac. Na to, aby si vedela, čo môžeš vo vzťahu tolerovať a čo je už totálne cez čiaru, ti nepomôžu žiadne rady z časopisov. Niekedy ti nepomôžu ani tie najlepšie mienené rady o matiek, či kamarátov. Na to, aby si si to navždy zapamätala to musíš zažiť na vlastnej koži. A potom už nikomu nedovolíš prekročiť tu pomyslenú hranicu toho, čo si ochotná strpieť a čo už nie.

@lorena #womanslook

A post shared by WOMANSLOOK RUSSIA 🇷🇺 (@womanslook) on

Priznávam, že som občas chlapom zo sebou nechala mávať. Robila som všetko preto, aby bol „pokoj“, pričom som úmyselne prehliadala všetky nedostatky. Potlačovala som negatívne pocity len preto, lebo som sa bála, že ak o nich bude rozprávať, tak ho stratím. Nevedela som, že človek, ktorý nedokáže vystáť reálne emócie a riešiť reálne problémy, si nezaslúži stáť po mojom boku. V hlave som mala svoju predstavu o vzťahu, ktorá sa však nezhodovala s tým, čo je správne.

Nie nestačí, ak budeš len jeho prívesok. Nemôžeš sa mu páčiť len preto, ako vyzeráš. Nie je možné, aby si robila všetko tak, ako chce on a pritom zabúdala na svoje potreby. Na svoj život a svoje šťastie. Nie je správne, aby si sa ukrývala v ulite čakajúc, kým prejdú horšie dni, namiesto toho, aby si to s ním riešila. Nemôže stáť pri tebe len tak polovične. Nemôže ti stačiť spoločne sa schovávať niekde doma na gauči a na verejnosti sa správať, že k sebe nepatríte.

@goicoechea22 💕 #couple #love

A post shared by WOMANSLOOK RUSSIA 🇷🇺 (@womanslook) on

To nie je vzťah, aký si zaslúžiš. Zaslúžiš si úprimné rozhovory. Zaslúžiš si podporu. Zaslúžiš si vypočuť. Zaslúžiš si bozky a objatia vtedy, keď to potrebuješ. Zaslúžiš si vedieť, že je tu pre teba nech sa deje čokoľvek. Zaslúžiš si chlapa, ktorý bude zároveň tvojim najlepším kamarátom a láskou tvojho života.

Zaslúžiš si všetko, čo chceš, len si to musíš uvedomiť.

Pretože prijímame len takú lásku, o akej si myslíme, že si ju zaslúžime. 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.