unsplash.com

Vzťah je úžasná príležitosť na sebazlepšovanie a sebarozvoj. Niekto by mohol oponovať, že je to práve presný opak, že človek zlepšuje sám seba najmä vo chvíľach, keď je single a má čas venovať sa len sám sebe. To je určite pravda! Je dôležité, aby každý z nás strávil nejaký čas osamote, aby objavil, kým naozaj je, a čo ho baví. No myslím si, že vo vzťahu, o to vôbec nie sme ukrátení, skôr naopak, máme možnosť osobného „kouča“, trénera, motiváciu a podporu.

Nedávno som počula skvelé prirovnanie, ktoré som si trošku upravila podľa seba. Vraj, v našich bojoch nesmieme pustiť meč na zem. Môže nám padnúť brnenie, helma, štíť, no meč nemôžeme pustiť, pretože to je znak, že sa vzdávame. Každý deň sa nám do cesty postavia nejakí nepriatelia, ktorí nás chcú prinútiť sa na všetko vykašľať a meč pustiť.

Ale nehovorí sa len tak nadarmo, že „ve dvou se to lépe táhne“. Náš partner je niekde tam v hľadisku našich každodenných zápasov a sleduje náš boj. A hoci prehráme, podíde k nám, objíme nás a je tu, i keď nie sme víťazmi daného turnaja. Ale nepripadali by sme si zbabelými, ak by sme meč odhodili a do boja sa ani nepustili? Začo by bola na náš naša láska hrdá?

No dobre, možno táto predstava motivuje skôr mužov ako ženy, pretože predsa, my ženy, sa ťažko vžijeme do nejakých zápasníkov. A čo tak si predstaviť, že ten chlap vedľa nás je ten hrdina, a my sme rovnako jeho bojovníčky, jeho osobné motivátorky, trénerky, jeho verné fanúšičky?

Dosť bolo prenesených významov. Povedzme si to rovno. Keď vzťah je tu na to, aby nás podporil a viedol k zlepšovaniu, čo tak začať už dnes s konkrétnymi cieľmi? Vytvoriť si takú mini tabuľku, alebo dohodnúť sa s partnerom, čo nás tento mesiac čaká a pokúsiť sa to splniť? Môžu to byť úplne maličkosti, ako dostať dobrú známku z matiky, nájsť si čas na partnerský workshop, venovať si každý deň aspoň 10 minút bez mobilov a iných rušivých elementov, a len tak si hľadieť do očí? Potom si to v tabuľke len odškrtnete a môžte si pripísať ďalšie body, aby ste spolu kráčali vyššie a vyššie.

A keď sa nám nepodarí niečo splniť? Tak presne práve na to je tu partnerstvo, aby sme sa napriek tomu cítili ako víťazi. Pretože sme do toho dali všetko a nevzdali sme to. A pre nášho miláčika budeme vždy ich hviezdičky, a rovnako on pre nás bude ten najodvážnejší bojovník.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating