Svadba. Ten krásny deň, ktorý je vo vzťahu dôležitým míľnikom. Moment, kedy nevesta kráča k oltáru a so svojím milovaným si hovoria áno už navždy. Ktorá z nás o tom nikdy nesnívala? Či už vo veľkom alebo nie, ide o spoločný krok do života, ktorým sa má spečatiť fakt, že sme si našli spriaznenú dušu. No nie vždy je tomu tak.

Boli by sme pekne naivné, ak by sme si mysleli, že svadba sa koná iba z čistej lásky. V skutočnom živote to takto nebýva. Mnohokrát sú za ňou rôzne iné dôvody, kvôli ktorým je dané manželstvo už vopred odsúdené na nešťastnú budúcnosť.

Tí sa vzali iba z povinnosti! Určite si už túto vetu počula aj ty. Čo za „povinnosti“ to ale sú a prečo to potom ľudia robia, ak to nemá význam?

Na rovinu. Medzi najčastejšie dôvody patrí napríklad tehotenstvo – ak žena otehotnie pred svadbou a rodiny z oboch strán trvajú na tom, že sa mladí musia vziať. Nezaujíma ich, či bolo dieťatko splodené z lásky alebo len výsledkom vášnivej noci bez záväzkov. Našťastie, predsudky o slobodných rodičoch pomaly miznú aj z našej spoločnosti.

Ďalej môže ísť o veci ako strach z toho, že si človek už nenájde iného partnera a je príliš „starý“ na to, aby bol single. Môže tiež ísť o manželstvo pre peniaze a vidinu istoty, či zväzok s niekým len preto, že už okolie príliš otravuje s otázkou, kedy ten deň konečne príde.

Nech je to už akokoľvek, takmer všetky manželstvá si budú musieť prejsť naozaj ťažkými skúškami a sklamaniami. Už v ich „veľký deň“ obaja vnútorne cítia, že to nerobia úprimne a ten pocit sa ich bude držať stále. Čoraz viac ich bude trápiť fakt, že žijú život, po akom netúžili a budú z toho obviňovať toho druhého natoľko, že sa začnú pomaly nenávidieť.

Hádky, nezhody, nevera, … to všetko môže rýchlo prísť ako výsledok toho, že si aj tak chce každý žiť inak. A buď budú už navždy žiť nešťastne (hlavne, že spolu) alebo to dospeje do bodu, kedy to už nevydržia a požiadajú o rozvod (prekvapivo).

Jednoducho, ak do manželstva nejdú dvaja ľudia s čistým srdcom, láskou a sľubom, že budú pri sebe naozaj úprimne stáť, nikdy to fungovať nebude.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.