weheartit.com

Zlý deň neznamená zlý život. Je pravda, že niekedy nám sekunda zmení život a veľa vecí ovplyvní do značnej miery, ale každý je strojcom svojho šťastia a negatívne myšlienky a činy ešte nikdy nikomu nepriniesli pozitívny život.

Ľudia sú zložití a komplikovaní, ale prečo si komplikovať život? Moja rada pre Vás, ktorí máte často pocit, že je všetko na nič a vy ani netušíte načo tu vlastne ste, znie takto: Kto si ako zariadi tak má. Je veľmi ťažké písať rady na túto tému, ale myslím si, že keby sa ľudia naučili v tom zlom hľadať to dobré a užívať si život, bolo by viac šťastných a vďačných ľudí.

weheartit.com

Vždy to môže byť horšie… vždy! V živote existujú maličkosti, ktoré väčšina z nás vníma ako samozrejmosť. Zdravie, rodina, elektrina, teplo domova. Ľudia sa často naštvú kvôli tomu, že meškajú do práce, pritom si neuvedomujú, aké majú šťastie, že sú zdraví, že sa ráno postavili z postele, pretože keby to bolo horšie, vôbec by do práce nemuseli dôjsť. Mnohí si myslia, že peniaze sú všetko. Ja si myslím, že skutočné bohatstvo je zdravie a rodina. To čo dáme, sa mnohokrát aj vráti.

Preto buď človek chápavý, milý, ústupčivý a buď takým človekom, akého by si rád stretol.

weheartit.com

Nevzdávaj sa kvôli zlému dňu. Ak nejde o život nejde o nič. Strácame sa vlastným hodnotám. Vzdiaľujeme sa svojim snom, cieľom, túžbam a postupom času prestávame žiť, pretože sme príliš zaneprázdnení zariaďovaním si života. Nikdy nedovoľ minulosti zmeniť prítomnosť. Ži svoj život kvôli tomu, čo ti môže zajtrajšok ponúknuť a nie kvôli tomu, čo ti včerajšok vzal. Každý má možnosť voľby. V živote si môžeš vybrať svoju vlastnú cestu. Nikde nie je napísané kade musíš kráčať. Ty sám sa rozhodni!

V živote sa udejú veci, ktoré nás dostanú do úzkych, no len to nás naučí čo sú naozajstné priority. Zažila som vo svojom živote sklamania, pády, ale aj veľa krásnych chvíľ, ktoré naozaj stáli za to. Naučila som sa, že človek, od ktorého to najmenej čakáš ti podá pomocnú ruku, povie pekné slovo skôr ako človek, od ktorého to čakáš najviac. Stačí sekunda, ktorá spôsobí rany a trvá roky, kým sa rany zahoja. Čas je najlepší liek.

Miluj seba a miluj život a uvidíš, že budeš šťastnejšia!

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife