pexels.com

Tvoj vzťah by nikdy nemal byť jednostranný. Ty nesmieš byť tá, ktorá neustále plánuje rande, tá, ktorá musí stále napísať prvá. Tá, ktorá sa dookola prispôsobuje, pričom on si nedokáže nájsť jedno poobedie len pre teba. Nesmieš byť tou, ktorá len dáva, zatiaľ čo partner berie a berie, pretože napokon vyhoríš.

Rovnako si tak nezvykni byť „na druhej strane“. Neber jeho lásku, ako samozrejmosť. Nebuď tou, ktorá miluje menej. Nenechaj sa rozmaznávať, nevyužívaj ho. Nikdy nebuď osobou, ktorej si sa vždy snažila vyhýbať.

Nájdi si niekoho, s kým dosiahneš rovnováhu. Niekoho, kto ťa bude ľúbiť presne tak, ako ty ľúbiš jeho. Niekoho, s kým si doma dokážete rozdeliť povinnosti. Ak ty navaríš, on poumýva riad. Ak ty poupratuješ, on zatiaľ nakúpi. Nech to nie je vždy len on, ktorý musí začínať s intímnosťami. Snaž sa, aby nemal pocit, že sa ťa musí doprosovať a rovnako taký pocit nemôžeš mať ani ty. Keď bude chorí, postaráš sa o neho, pretože to tak cítiš, nie pretože očakávaš, že to isté urobí on pre teba, keď to budeš potrebovať.

Vždy sa ale správaj tak, ako chceš, aby sa správali k tebe. Nemôžeš čakať, že ak nevynaložíš žiadne úsilie, tak niečo dosiahneš. Takto to nefunguje. Taktiež nerob veci len preto, že čakáš ako ti ich partner raz oplatí. Láska by mala byť čistou a nezištnou.

Rovnako sa nespoliehaj na to, že váš vzťah bude vždy 50/50. Ver, že prídu časy, kedy budeš musieť byť ty 80 %, zatiaľ čo on bude 20 %. No rovnováha spočíva v tom, že keď sa to obráti, budeš sa môcť spoľahnúť na to, že ak by si bola ty aj len 10 %, tak on to vždy dorovná.

Nájdi si k sebe muža, o ktorom nebudeš musieť pochybovať. Ktorý sa bude snažiť, aby váš vzťah nie len fungoval, ale neustále rástol. Obaja to však musíte chcieť rovnako. Jedine takto sa vám podarí mať vzťah, ktorý je silný a neochvejný.

 

Zdroj: thoughtcatalog.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating