Photo by Maksim Goncharenok from Pexels

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Sú veci, ktoré zo seba potrebujem dostať. Veci, o ktorých nechcem hovoriť s nikým iným, len s tebou. Lenže ty už v mojom živote nie si a mne neostáva nič iné, len to prijať tak, ako je. Tak to píšem sem. Možno raz sa to k tebe dostane, možno prídeš na to, že to je o tebe. Možno pochopíš, ako veľmi si mi ublížil. A možno aj nie.

Ach, aká len naivná som bola. Tak rýchlo, ako si prišiel do môjho života, tak rýchlo si aj odišiel. Nezaslúžiš si počuť ani jedno slovo z mojich úst. Nezaslúžiš si prečítať ani jedno slovo, ktoré sem píšem. Nezaslúžiš si vedieť o mne nič. No chcem, aby si toto vedel. Chcem, pretože to potrebujem dostať zo seba.

Dostal si sa mi veľmi ľahko pod kožu. Stal si sa konštantou môjho života. Veď predsa to si mi tvrdil aj ty. A ďalšie, s prepáčením, s*ačky, aká nesmierne dôležitá som pre teba, že som priorita, a ako ti jedna správa zlepší deň. Tých krásnych správ bolo neúrekom. Musím uznať, mal si to krásne rozohrané. Získaval si si moju dôveru, ba dokonca, aj moje srdce. Bol si moja opora, môj najlepší priateľ, môj hokejový nepriateľ, môj parťák.

Ale počas toho divného vzťahu čo medzi nami bol, bola jedna chyba. Nebol si môj, ale ja som tebe musela patriť. Chápeš ten paradox? Ty si bol ten, ktorý rozhodoval, ktorý všetko mohol a ja tá, ktorá sa prispôsobovala. Je milé, že si ma kŕmil sladkými rečami, ale čo z toho, keď to tam ostalo?

Upokojoval si ma rečami, že sa len o mňa bojíš a nechceš aby som bola smutná. A tak som postupne prestala chodiť na akcie, všetky spontánne nápady a čakala, kedy sa mi ozveš. A z ničoho nič si sa začal správať odmerane, prestal si javiť záujem. Z dňa na deň si sa prestal ozývať a mňa si nechal napospas všetkým myšlienkam, čo sa vlastne stalo. Nedostala som žiadne vysvetlenie, nič.

Zjavne to tak malo byť. Priznávam, zo začiatku som bola bezmocná, osamelá, smutná, zničená. No postupom času som prišla na to, že to najlepšie si mi odovzdal. Naučil si ma mnoho vecí, dal mi do života cenné rady. To bolo tvoje poslanie v mojom živote. Aj keď sme nenašli spoločné šťastie, našli sme aspoň chvíľkové šťastie, za čo ti ďakujem.

Ak sa toto k tebe dostane, želám ti šťastie. Buď naďalej tou osobu, ktorú som zbožňovala. Ja sa na teba nehnevám. Dal si mi viac než si myslíš. Úprimne ti môžem povedať, že som šťastná za ten čas, čo si  bol v mojom živote. No takto nám bude lepšie.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating