Sebavedomie

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Občas si zrejme pri pohľade na iné ženy povieš, že vyzerajú sebavedomo a ticho závidíš. Prečo by si tak ale nemohla vyzerať aj ty? Zaraď tieto tipy do svojho života a užívaj si komplimenty. Takto sa ti podarí zvýšiť sebavedomie.

Ako si účinne zvýšiť sebavedomie?

Oblečenie

Oblečenie sa pri tejto téme nedá nespomenúť. Ťažko zapracuješ na svojom sebavedomí, ak máš v šatníku len roztrhané rifle a mikinu.

V prvom rade dbaj na to, aby si mala vždy čisté topánky a voňavé oblečenie. Občas si aj šnúrky vymeň za nové, čím docieliš veľmi pekný, čistý efekt. Obliekaj sa podľa typu svojej postavy – to znamená hruška, jablko, presýpacie hodiny a tak ďalej … Svoj outfit laď iba do kombinácií maximálne troch farieb.

Doplnky

Niekedy sa to môže zdať ako maličkosť, ale doplnky ťa dokážu pretvoriť z obyčajnej na zaujímavú osobu. Drobný detail tak vie zaujať verejnosť a oživiť tvoj outfit. Či už menšie náušnice alebo mohutnejší náhrdelník – nezabúdaj na tento detail a nos šperky pravidelne.

Sebavedomie
zdroj: Unsplash/Ksenia Gord

Doplnky však nie sú len šperky. Mnoho žien zabúda na opasok, ktorý v očiach okoloidúcich vyvolá myšlienky o tvojom sebavedomí. Aj ty sa budeš cítiť lepšie a sebavedomejšie. Po kliknutí SEM ti dokonca naša kráľovná módy poradí, ako na trendy outfity.

Literatúra

Čítaj knihy. Sebavedomie je často len o tvojom pocite a takto si ho zaručene získaš. Ide o pocit, že toho veľa vieš, a najmä, rozšíri sa tvoja slovná zásoba. Skús používať aj slová, ktoré dnes už bežne len tak niekto nevyužije – obyčajné osviež nejakým odbornejším alebo menej známym. Dbaj však na to, aby si poriadne poznala význam toho slova, aby ťa nikto nenachytal.

Vlastnosti

Vezmi si pero a papier a spíš si svoje silné a slabé stránky. Spočítaj si, na ktorej strane ich je viac a podľa toho postupuj. Máš viac slabších vlastností? To je niečo, na čom sa dá pracovať, preto by si mala čo najrýchlejšie meniť svoje zvyky.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife