Instagram: basastevulova

Baša Števulová je naša ďaľšia #Slovenkadna, ktorá je bývalá profesionálna snowboardistka. Baša je obrovská pohoďáčka, ktorá nemá naozaj s ničím problém a jediné, po čom túži, je šťastný a spokojný život, ktorý sa zdá možno ako klišé, ale úprimne si povedzme, po čom viac túžime, ak nie po šťastí a dobrých ľuďoch okolo seba?

Ahoj Baša. Taká klasická otázka, ale myslím, že podstatná. Mohla by si sa nám na úvod predstaviť a povedať niečo o sebe?

Volám sa Barbora, ale teda nikto mi tak veru nehovorí. Mám ročného syna a čochvíľa 30 rokov. Zopár rokov som profesionálne snowboardovala od čoho mám momentálne pauzu, ale chcela by som sa k jazdeniu určite vrátiť, avšak, už skôr len tak sama pre seba.

Si aj v súkromí rovnako odhodlaná zdolávať prekážky tak, ako na snowboarde?

Ja paradoxne vôbec niesom súťaživý typ, to však neznamená, že pred prekážkami zatváram oči. Snažím sa všetko riešiť s chladnou hlavou, aj keď teda nie vždy sa to dá. Tak to bolo aj v snowboardingu, vždy som si všetko najskôr premyslela a nevrhala sa bezhlavo len tak do hocičoho.

When leaving for a weekend takes more planning and preparation than a wedding 😆

A post shared by Basa Stevulova (@basastevulova) on

Čítala som razže ak človek športujevšetku zlú energiu si vybije na „bojisku“ a vo svojom súkromnom živote je pokojnejšívyrovnanejší a pozitívnejšíMyslíš si, že je to pravda?
Ono to je asi individuálne, veď koľko športovcov má sklony k agresivite. Skôr ide o to, že športom či už aktívnym alebo príležitostným si človek hlavu vyvetrá, odreaguje sa a podľa mňa negatívnu energiu premení na pozitívnu. Niekoho poteší šport, niekoho dobré jedlo, naozaj ťažko povedať. Ja za seba môžem povedať, že keď idem na tréning, prídem domov najviac spokojná a psychicky oddýchnutá.
Na koľko teba ovplyvnil šport v súkromnom živote? 

Pomerne dosť. Veľa som sa vďaka snowboardingu naučila. Takého toho praktického zo života, čo sa človek v škole nenaučí tým samozrejme nechcem podceňovať vzdelanie, ale tie roky cestovania boli určite veľmi užitočné, nehovoriac o všetkých tých zážitkoch. Sem tam veru premýšľam nad tým, ako by to bolo, keby som nejazdila a čo by som asi robila teraz, kde by som bola.

Instagram: basastevulova

Je o tebe známe, že si už ako teenager odišla do zahraničia a prešla kus svetaMyslíš si, že je pre dnešného mladého človeka nutné zažiť si aj „iný“ svet
Cestovala som za snowboardingom od začiatku strednej školy. Prvý ročník som ešte ako tak vychodila a potom som už mala individuálny plán a do školy chodila robiť len skúšky. Ja by som určite dopriala každému cestovať a cestovať veľa. Aj našej rodine oveľa viac. Človek sa na svet pozerá inak, keď ho aspoň z časti precestuje a nie je zaseknutý doma na tom istom mieste.
Akú najcennejšiu radu si dostalaktorou si sa riadila?
Tomáš, môj muž, mi raz povedal, že sa netreba uspokojovať s vecami a situáciami, v akých sa momentálne človek nachádza, ale má na sebe ďalej pracovať. No a úprimne, keby som sa týmto riadila v čase, keď som jazdila som si istá, že by som to mohla dotiahnuť oveľa ďalej. Avšak v tom danom momente som sa uspokojila s tým, čo som mala.

Instagram: basastevulova

Aké sú tvoje vízie do budúcna? Kde sa vidíš o 10 rokov?
Presne viem kde! Dom na dedine, veľká záhradka s ovocím a zeleninou, 3 deti, aby Tobiškovi nebolo smutno a mali sme veľa zábavy a radosti. Možno to niekomu príde naivné alebo ako klišé, ale neviem popravde, čo viac by som si mala želať. A ešte samozrejme skvelú prácu, ktorú by som mohla robiť z domu a tak do mesta cestovať čo najmenej.
Chcela by si sa vrátiť k svojmu povolaniu alebo by si chcela skúsiť niečo nové?
Profesionálne už určite nie. Táto etapa je za mnou, bolo to naozaj skvelé, ale teraz je čas zase na niečo iné a lepšie. Avšak jazdiť stále budem a túto sezónu si chcem odjazdiť aj zopár závodov. 

Povedz nám, ako si predstavuješ svoj ideálny deň.

Spať celú noc neprerušene, zobudiť sa ráno o deviatej, ísť na brunch niekam s kamoškami a deťmi, neskôr malý výlet tu v okolí a večera s vínkom (aj Tomášom) doma. To je také reálne. To nereálnejšie by začalo tiež tým spánkom, ale pokračovalo niekde pri mori, kde sa dá surfovať v plavkách, nie neopréne a kde ovocie chutí sladšie, ako u nás. 

Instagram: basastevulova

Ako sa zmenil tvoj život po narodení tvojho syna Tobiáša? 
Menej spím!!! Och je to samozrejme obrovská zmena, to sa snáď nedá ani opísať, teda okrem toho, že je to tá najväčšia a najlepšia zmena v živote. Menia sa priority, pozerám sa na veci trochu inak, ako keď škriatok nebol a som rozhodne viac spokojná, od kedy ho máme.
Pred pár mesiacmi si získala ocenenie Slovenka roka. Prezraďnám teda tvoj recept na úspech, čo za úspech požaduješ a čo je pre teba v živote najväčšiou motiváciou?
No to mi je ináč stále záhadou s tou Slovenkou roka. Ja to nepovažujem za nejaký úspech, ale za veľmi veľmi milú okolnosť a vôbec príležitosť byť nominovaná. A recept na úspech? Veď každý sme úspešní svojim spôsobom v tom, čo robíme a dôležité je to robiť najlepšie, ako vieme a s láskou. Pre mňa je úspech to, že mám najlepšieho priateľa na svete, kiežby takých ľudí ako je on bolo na svete viac a samozrejme to malé bábätko. Ale čo sa týka motivácie, tak tou je pre mňa určite to, keď viem, že môžem ľudí inšpirovať.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife