Žena sedí pri rieke
Unsplash/Karsten Winegeart

Asi nám dáš za pravdu, že toho máme máme už dosť a najradšej by sme sa zbalili a odišli niekam ďaleko. Kým na Instagrame sledujeme, ako si celebrity užívali na exotických dovolenkách, väčšina z nás ostáva zatvorená doma a tešiť sa môžeme akurát tak z oteplenia.

Kam by si sa chcela vybrať hneď, ako to opatrenia umožnia trochu viac? Láka ťa vyvaľovanie a ničnerobenie na pláži, prípadne si skôr za dobrodružné výlety? Zisti podľa svojho znamenia, aká destinácia je pre teba ako stvorená.

Baran

Baran chce zažiť dobrodružstvo. Ak chceš ukázať svoju odvahu a vodcovstvo, navštív napríklad Austráliu, v ktorej sa nebudeš nudiť. Spoznávaj kultúru v opere v Sydney, vyskúšaj surfovanie, prípadne choď objavovať, čo sa nachádza v púšti.

Býk

Túžiš po exotickej dovolenke v rezorte, kde musieť môcť konečne vypnúť a prestať myslieť na povinnosti, ktoré ťa čakajú. Odporúčame ti obľúbené destinácie ako Maldivy či Dominikánsku republiku. Pláže s bielym pieskom a gýčová modrá voda. To je presne to, čo potrebuješ.

Blíženci

Tak, ako je tvoja duša a osobnosť rozpoltená, potrebuješ miesto, kde by boli obidve polovice spokojné. Ideálnou voľbou je preto Dubaj. Na jednej strane si môžeš oddýchnuť na pláži a na druhej strane ťa čaká ruch veľkomesta so stovkami obchodov od výmyslu sveta.

Rak

K tvojej citlivej povahe pasuje Taliansko. Podľa nálady si môžeš vybrať lokalitu, ktorú navštíviš. Ak máš chuť na spoznávanie pamiatok, ideálnymi miestami sú Rím, Benátky či Florencia. Ak ťa to láka skôr na pláž, očarí ťa Sicília a Sardínia. Veľkým plus Talianska je úžasné jedlo všade, kam sa pohneš.

Lev

Svoju energiu, dominanciu a chuť byť stredobodom pozornosti môžeš uplatniť na miestach, kde to žije. Ideálne destinácie pre teba budú Ibiza, Thajsko, Miami či Los Angeles. Potrebuješ dobrodružstvo a zábavu a presne na týchto miestach ju môžeš nájsť.

Panna

Poriadok, pokoj a organizácia je pre teba na prvom mieste. Na dovolenke si chceš oddýchnuť, no zároveň chceš objavovať aj nové miesta, potrebuješ však dopredu vedieť, aký bude program. Ideálne destinácie sú Chorvátsko, Španielsko, ale tiež India či Kostarika. Nájdeš tam množstvo zaujímavých miest.

Váhy

Váhy uprednostnia romantiku a pokoj pred dobrodružstvom. Páčila by sa ti prechádzka popri francúzskej Eiffelovke? Ideálnou dovolenkou je tiež Santorini alebo Malorka. Máš rada oddych na pláži, kde si môžeš pokojne čítať a opaľovať sa.

Škorpión

Tam, kde je dobrodružstvo a nové veci, chceš byť aj ty. Na dovolenke sa nechceš nudiť, chceš objavovať. Čo by si povedala na prebádanie Islandu? Lákajú ťa aj menej navštevované destinácie ako Keňa či Havaj.

Strelec

Strelec je aktívne znamenia a dovolenka znamená dobrodružstvo a spoznávanie. Ideálnou voľbou by boli krajiny južnej Ameriky (Brazília, Argentína, Peru) alebo východné krajiny ako Japonsko, India a Čína.

Kozorožec

Uprednostňuješ miesta, ktoré už poznáš a vieš, čo ťa tam bude čakať. Rada si oddýchneš a niekedy potrebuješ miesta, kde budeš sama. Rada navštíviš miesta ako Turecko, Taliansko, Chorvátsko či Grécko.

Vodnár

Ako vodné znamenie ťa to tiahne viac k vode. Ideálnou destináciou pre teba je Grécko. Okrem mora, v ktorom sa môžeš vyblázniť, tam nájdeš aj množstvo historických pamiatok, ktoré môžeš spoznávať. Nielen že si oddýchneš, ale aj sa naučíš niečo nové.

Ryby

Láka ťa dobrodružstvo a rada by si spoznávala ďaleké krajiny. Čo tak Filipíny alebo Bali? Spoznávaj inú kultúru, ochutnaj ich lokálne jedlá. Prenajmi si skúter alebo auto a odhaľuj zákutia ostrova. Tento zážitok ťa poznačí do konca života a bude to pre teba najlepšia dovolenka.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieHoroskopy