Pexels/Pavel Danilyuk

Vidieť dve čiarky na tehotenskom teste je pre niektoré ženy ten najkrajší okamih života. Mnohé si však neuvedomujú, čo všetko ich čaká a aké komplikácie počas tohto obdobia môžu nastať.

S blížiacim sa termínom pôrodu sa môže stupňovať aj strach z neho. V tomto článku ti poradíme tipy na to, ako tieto úzkosti prekonať a naladiť sa pozitívne.

Predpôrodný kurz

Najideálnejším riešením je navštevovanie predpôrodného kurzu. Na ňom ti všetko ohľadom pôrodu vysvetlia, naučia ťa správne dýchať a pripravia ťa na starostlivosť o bábätko.

Ak ti klasické kurzy nevyhovujú alebo sa hanbíš, existujú aj online lekcie, ktoré si môžeš vychutnať z pohodlia domova a ponúknu ti rovnaké informácie, ako osobné stretnutia.

Sledovanie videí

Zmierniť strach z pôrodu ti pomôžu aj videá, ktoré sú zacielené na túto tematiku. Môžeš sa zamerať na mamičky, ktoré zdieľajú svoju cestu tehotenstvom alebo na tie, ktoré opisujú zážitok z pôrodu.

Internet je studnica inšpirácií, takže nepochybujeme o tom, že tam nájdeš videá určené presne pre teba. Pôrodom si musí prejsť každá tehotná žena, takže mysli na to, že v tom nie si sama. Toto vedomie ti môže pomôcť v prežívaní bolesti.

Cvičenie s pomôckami

Ďalšou alternatívou je cvičenie. Vybrať si môžeš Aniball, ktorý slúži ako prevencia proti natrhnutiu. Vďaka precvičovaniu s ním budeš v psychickej pohode, pretože budeš vedieť, že si urobila všetko pre to, aby si vedela vytlačiť bábätko. Účinok môžeš posilniť aj masážou hrádze, ktorá slúži na to, aby si rozmasírovala svaly tam dole. Budú pružnejšie a tlačenie ťa bude bolieť o čosi menej, než bez pravidelnej masáže.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife