Ako zlepšiť svoj život

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Len malé percento ľudí žije presne taký život, aký si vysnívalo. My ostatní sa často na niečo sťažujeme a predstavujeme si, ako by nám mohlo byť dobre. Ak aj ty chceš zlepšiť svoj život, niečo pre to musíš urobiť, nestačí čakať na zázrak. Môžeš vyskúšať napríklad tento spôsob, vďaka ktorému nahliadneš do svojho vnútra.

Dôležité je, aby si k sebe bola úprimná a na nasledovných 10 otázok odpovedala naozaj pravdivo. Len tak ťa to môže posunúť niekam ďalej. Prostredníctvom odpovedí môžeš zistiť, čo všetko od života očakávaš, ako to môžeš dosiahnuť, no aj to, čo (alebo kto) ti v tom bráni.

Si pripravená zlepšiť svoj život?

Čo chcem dosiahnuť v živote?

Aké sú tvoje sny a túžby? Neboj sa snívať vo veľkom, no svoje ciele by si mala mať definované. Inak sa stane, že ich dosiahnutie bude náročnejšie. Jasné, že by si chcela byť šťastná, úspešná a bohatá, ale čo presne to znamená pre teba? Akú čiastku by si chcela na účte a čo pre teba znamená úspech?

Som ochotná vystúpiť zo svojej komfortnej zóny?

Väčšina ľudí odmieta opustiť svoju bezpečnú zónu, v ktorej sa cíti komfortne. Ak patríš medzi nich aj ty, cesta za šťastím bude veľmi náročná. Neboj sa túto „bublinu“ opustiť a vyskúšať aj to, čo je pre teba nové. Práve tieto nepoznané veci ťa dokážu posunúť ďalej.

Šťastní ľudia
zdroj: Unsplash/Logan Isbell

Aké sú moje najlepšie vlastnosti, znalosti a hodnoty?

Mala by si vedieť, v čom si dobrá. Tieto dobré vlastnosti následne rozvíjaj a využívaj vo svoj prospech a na to, aby si sa posúvala dopredu. Zameraj sa na to dobré v sebe, nestavaj do popredia svoje nedostatky. Tie sa len snaž eliminovať a zlepšovať.

Je niečo, čo by som na sebe chcela zmeniť?

Ide o nejakú vlastnosť alebo fyzickú časť tela? Ak to nedokážeš akceptovať a zmieriť sa s tým, mala by si robiť všetko pre to, aby si to zmenila a bola tak so sebou zase o čosi spokojnejšia.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife