Porucha sexuálneho správania

Možno si už o tom počula, alebo ním rovno trpíš a zatiaľ o tom nemusíš vedieť. Porucha sexuálneho správania, nazývaná aj vaginizmus, je niečo, s čím sa stretáva veľa žien. Gynekológ MUDr. Peter Krajkovič, vedúci lekár Sanatória Helios v Banskej Bystrici a Sanatória Helios SK v Martine, nám prezradil, ako sa táto porucha prejavuje a či je možné s ňou bojovať.

Ak máš nepríjemné pocity pri milovaní, nemusíš mať rovno v*ginizmus aj ty. Netreba sa hneď báť. Na to tu máme odborníkov, ktorí nám pomôžu definovať náš problém a pomôžu nám. Aj keď to môže byť nepríjemné, ver tomu, že to potom bude stáť za to.

Gynekológ, vedúci lekár Sanatória Helios, ti prezradí, koľko žien bojuje s poruchou sexuálneho správania, ako a či je možné s ňou vôbec bojovať alebo dokonca otehotnieť.

Čo je to porucha s*xuálneho správania?

„V*ginizmus je veľký, neprelomiteľný psychický problém pri pohlavnom živote. Pri tomto probléme sa v snahe o pohlavný život objavujú podvedomé zamietavé reflexné telesné prejavy – sťahy a kŕče (spazmy) svalov v okolí rodidiel. Následne je pohlavný život nemožný alebo veľmi nepríjemný, bolestivý a vedie k zhoršovaniu problému,“ opisuje gynekológ.

Milovanie vo vzťahu
zdroj: Pexels/Andrea Piacquadio

Pri tomto probléme sa väčšinou žena aj snaží uvoľniť, chce sa s partnerom milovať, no podľa MUDr. Petra Krajkoviča nedokáže prelomiť vôľu ovplyvniť sťahy svalov.

Tento článok je dostupný členom Odzadu PREMIUM

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife