rešpekt

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Asi každá z nás už zažila situáciu, v ktorej si povedala: „A čo tak rešpekt voči mne?“ Keď k tebe človek nemá úctu, najhoršie na tom je že ťa to môže priviesť k depresiám. Alebo do zbytočných nervov, z ktorých ťa bolí brucho. No a samozrejme, každá „sopka raz vybuchne“.

Vedela si ale o tom, že rešpekt si musíš zaslúžiť? Keď sama k sebe nemáš úctu, zosmiešňuješ sa a necháš so sebou mávať. Tak ako by sa k tebe mohli ľudia správať inak? Zhrnieme ti 5 rád, ktoré ti pomôžu vybudovať poriadny rešpekt.

5 rád, ako si vybudovať rešpekt

Priamy pohľad

Keď sa s niekým rozprávaš a chceš mu ukázať, že od neho očakávaš rešpekt, tak pozeraj priamo do jeho očí. Tento uprený pohľad mu dokáže, že máš sebavedomie a úctu, ktorú ti musí dať aj on. Je to vlastne asertívny spôsob, ako si vydobyť rešpekt.

rešpekt
zdroj: Unsplash/Raamin ka

Skús sa pozerať na obočie alebo hornú časť oka a dokážeš mu absolútnu dominanciu pri rozprávaní. Ak sa totiž pozeráš kade-tade, hore-dole a nie do očí, tak ťa tvoj „protivník“ dokáže okamžite odhaliť a prečítať tvoj strach.

Držanie tela

Takisto, ako to bolo pri pohľade, ktorý smeroval mimo človeka a pôsobil nesebavedomo. Toto isté sa deje aj pri držaní tela, ktoré nie je vzpriamené.

Keď vojdeš do miestnosti, ako taká utiahnutá kôpka nešťastia, tak v tebe ľudia nevidia konkurenciu. Nemajú rešpekt, pretože vyzeráš ako ustráchané šteniatko. Ale keď vojdeš ako sebavedomá, hrdá žena, okamžite ťa tak začne vnímať aj tvoje okolie. Dokážeš im dominanciu a už nebudú mať dôvod na to, aby nemali úctu voči tebe.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife