Mať šťastný a harmonický vzťah vyžaduje najmä týchto 5 vecí: úprimnosť, dôvera, rešpekt, komunikácia a láska. Dôležité sú aj maličkosti, ktorými toho druhého potešíš a prekvapíš. Robievaš ich aj ty s partnerom?

1. Pochvaly

Povedať niečo pekné tomu druhému v nečakaný moment, obyčajný kompliment, ktorý vždy poteší. Pochvala, ktorá prichádza od človeka, ktorého miluješ môže mať obrovský pozitívny vplyv na tvoj vzťah.

2. Dotyky

Mojkanie, škrabkanie, masáže a objatia. Dotyk je najlepší a najjemnejší spôsob ako tomu druhému ukážeš, že ho miluješ.

3. Prekvapenia

Urob niečo pre svojho partnera, len tak. Prekvapenie v podobe maličkosti ako napríklad obľúbenej sladkosti alebo kvetu nie je nikdy zlý nápad. Jednoduchá správa s peknými slovami vie tiež perfektne potešiť. Poznáte jeden druhého, urob jednoducho niečo, čo vieš, že toho druhého zaručene poteší.

4. Vďaka

Poďakuj sa. Nie len za materiálne veci. Ale zato, aký k tebe ten druhý je. Zato, čo pre teba robí. Zato, že je tu vždy pre teba.

5. Prispôsobenie sa

Ak tvoj partner rád sleduje futbal, pozri si ho s ním. Aj keď ty zrovna futbal neobľubuješ, ale on áno. Potom keď budeš chcieť robiť ty aktivitu, ktorú neobľubuje zas ten druhý, bude ochotný a rád to podniknúť spolu s tebou. Je to gesto, ktoré ukazuje, že je naozaj jedno, kde ste a čo spolu robíte, hlavne, že trávite spolu čas a je vám spolu dobre.

View this post on Instagram

Goals… tag someone

A post shared by Love 💞 Lovers (@lovers) on

6. Robenie kompromisov

V určitých fázach vzťahu sa musíš vzdať svojho ega. Musíš robiť kompromisy pre šťastie svojho partnera. Páry, ktoré vedia nájsť spoločný kompromis sú silné a šťastné.

7. Komunikovanie

Komunikácia – spýtaj sa svojho partnera, aký mal deň, čo ho ešte čaká, ako sa mu darí v práci a čo sa mu dnes prihodilo. Komunikácia je najdôležitejšia a keď sa zaujímate jeden o druhého, úprimne a s láskou, je to ten najlepší pocit.

8. Priznanie si chyby

Ospravedlň sa za svoje chyby, povedz prepáč.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.