H&M pred pár dňami uviedlo svoju takzvanú „Studio collection“ na jeseň a zimu 2016. Sú to modely, ktoré značka posiela na parížske móla dvakrát do roka a vždy im predchádza vlna očakávania. Zmyslom tejto kolekcie sú dostupné, ale kvalitné kúsky  s originálnym dizajnom od návrhárom H&M, ktoré určujú tón celej sezóny.

Tento rok sa zamerali na voľnejšie siluety a tmavšie farby, materiály ako samet, krajka a nechýba tiež výšivka, ktorá je odkazom na tradičný švédsky odev. Ako protiklad je tu prítomný aj vplyv pánskej módy, napríklad prúžkované saká a nohavice. „Milujem ten kontrast strohého maskulínneho strihu a tradičných folklórnych výšiviek,“  povedala Anne-Sophie Johannson , kreatívna poradkyňa H&M.

Prehliadka zožala úspech nielen pre samotné odevy, ale aj pre diverzitu. Idea diverzity je často opakovaným problémom v módnom biznise, aj tak však väčšina značiek siaha po  mladých, štíhlych modelkách, ktoré sú podobné jedna druhej. Nie však H&M. Po móle sa prešli ženy rôznych etnicít, rôzneho veku a veľkosti. Ashley Graham, prvá plnoštíhla modelka, ktorá sa objavila na obale plavkového vydania Sports Illustrated, trans modelky Hari Nef a Andreja Pejic, či Pat Cleveland, ktorá pôsobila hlavne v šesťdesiatych a sedemdesiatych rokoch,  to sú len niektoré mená, ktoré sa podieľali na prehliadke a následne na lookbooku.

Celá kolekcia sa nesie v duchu silnej ženy a ženskej emancipácie, ktorá je dnes jedným z najčastejšie diskutovaných tém a H&M silu ženy vyjadruje hlavne osobným štýlom. Oblečenie na jeseň a zimu z ich dielne je také dobré, a pôsobí tak luxusne, že sa vypredalo za jeden deň a záujemcovia na internete čakajú na doplnenie tovaru. Ja sa najradšej kochám na fotografickej kampani, v ktorej Freja Beha Erichsen predstavuje kľúčové kusy v prostredí tajomného zimného lesa.

01

foto: thefashionspot.com

02

foto: thefashionspot.com

03

foto: thefashionspot.com

04

foto: harpersbazaar.com

06

foto: harpersbazaar.com

07

foto: hm.com

08

foto: hm.com

09

foto: hm.com

10

foto: hm.com

cover foto: ivansiasmode.com

 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieSom_fashionista