pexels.com

Všetci chceme byť šťastní a milovaní. Mať niekoho, kto nás bude milovať a koho budeme milovať – partnera, priateľov, rodinu, domáce zviera.

No niekedy sa zdá, že získať lásku po akej túžimetakú tú pravú, skutočnú, úprimnú, bezpodmienečnú, dobrotivú a láskavúmôže byť veľmi namáhavé. 

Dôležité a veľmi podstatné je to, že musíš vedieť, čo hľadáš, aké sú tvoje priority a čo od muža tvojho života očakávaš.

Ak nehľadáš nič iné, len intímne spojenie a sympatie, nie je to problém, pretože na svete sa nájde dosť ľudí, s ktorými budeš isto kompatibilná.

Lenže, čo s človekom, ženou, ktorá očakáva od muža už niečo vážnejšie a vie presne čo chce?

Dám ti jednu radu. Láska je vzácna, tažke sa naozaj oplatí počkať na niekoho, kto ti je ochotný dať to, čo chceš. Prosím, neznižuj svoje štandardy len preto, pretože sa tu objavil pekný opálený cudzinec a lichotí ti (ver mi, takých chodí po svete veľmi veľa).

Ak sa ti zdá, že čakáš dlho, skús sa s niekým stretnúť. Vtedy jasne uvidíš, čo dostávaš a čo ti môže ponúknuť.

Najdôležitejšie je najprv ale vedieť, čo hľadáš. Potom sa naozaj nemusíš stretávať s ľuďmi, ktorí ti ponúkajú menej. Sú to len ľudia, ktorí predstierajú, že chcú to isté čo ty, ale nakoniec sa ukáže, že ich plány boli iné.

Prosím, poznaj svoju hodnotu, pretože to, ako s tebou niekto zaobchádza je obraz všetkého. Človeka budú rešpektovať a mať v úcte len vtedy, ak sa bude aj on sám rešpektovať.

Nespochybňuj svoje štandardy – máš ich z nejakého dôvodu a jedine ty vieš, aké sú to a čo vlastne hľadáš. Jedine ty vieš, prečo očakávaš od muža to, čo očakávaš a prečo chceš milovať takého, akého hľadáš.

Nakoniec budeš šťastná a milovaná, takou veľkou láskou akou chceš, ale musíš byť úprimná.

K sebe. Ku druhým. Ku všetkým. 

 

Zdroj: thoughtcatalog.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife