Stres je nevítaný spoločník pre každého a preto sa v dnešnej dobe zaoberá niekoľko štúdii s tým ako efektívne s ním bojovať. Množstvo vedeckých disciplín sa plno koncentruje na nález toho, čo by zmiernilo stres a jeho celkové vplývanie na ľudský organizmus.
Existuje niekoľko odporúčaných krokov ako bojovať so stresom. Medicína sa zaoberá s touto problematikou a hľadá, čo najúčinnejšie riešenie. V otázke stresu však svoje významne miesto zaujala homeopatická liečba, ktorá na prírodnej báze prichádza s procedúrami, ktoré sú ľudskému telu prirodzené a nenásilne.
Už najstaršie civilizácie sa zabývali otázkami vnútorného ducha človeka. Vedeli ovládať techniky duševného cvičenia, očistenia organizmu od negatívnej energie, kde bezpochybne stres môžeme zaradiť. Je dôležité podotknúť však, že v tej dobe nebol stres až takou výraznou súčasťou života ľudí. Staré monoteistiké náboženstvá či budhizmus, hinduizmus praktizujú neustále rituály, ktoré istým spôsobom obnovujú ľudský organizmus. Nasledovať rady predstaviteľov budhizmu či hinduizmu sú istým spôsobom ako predchádzať stresu.
Na druhej strane my, ľudia západnej civilizácie, sme pod neustálym tlakom a zhonom, ktorý nás núti žiť v strese. Napriek tomu, však moderná veda poskytuje mnoho praktík ako sa zbaviť stresu. Stres môžeme eliminovať správnou vyváženou stravou. Otázka správnej výživy a jej dôsledne splnenie sa môže stáť jedným z riešení ako nepodľahnúť stresu na začiatku a úspešne sa mu vyhnúť.
Pri otázke zvládnutia stresu však vždy príde človek ku konfrontácii so sebou samým. Človek sám si musí usporiadať a zorganizovať svoj život tak, aby sa vyhol priamym stresovými situáciám. V neposlednom rade je nutné zbaviť sa zdroja negatívnej energie, ktorá je mnohokrát začiatkom spúšťača stresu. Recept však na úplne odstránenie stresu však nie je dostupný. Je mnoho možností ako sa k nemu dopracovať, ale všetko sú to len sprievodné faktory. Dôležitosť sa kladie na jednotlivca, ktorý musí dopriať samému sebe čas potrebný na to sa postaviť stresu ako takému a zvládnuť ho za každých podmienok. „Ak vnímame udalosť ako stresujúcu, obtiažnu alebo bolestivú, taká potom bude. Ak si povieme, že udalosť je vzrušujúca udalosť alebo zábava, taká potom bude.“