Unsplash/heftiba

Láska a vzťah sa stále posúvajú na nové úrovne, prekračujú hranice a snažia sa udržať harmóniu a synchronizáciu. Pár, ktorý sa miluje a chce ostať navždy spolu, preskakuje problémy, rieši komplikácie a snaží sa vytvoriť prostredie, aby ani jeden zo zaľúbenej dvojice nemal zlé myšlienky, nemusel odchádzať inam a hľadať to, čo mu chýba vo vzťahu inde. 

Najprv to začína randením, potom to prejde do vzťahu, no ani sa nenazdáš a už máš navlečený zásnubný prsteň, plánujete svadbu a hľadáš spoločné bývanie. Práve spoločné bývanie býva osudové mnohým párom. Buď dvojica prekoná nástrahy, ktoré spoločné bývanie poskytuje a začnú spolu tvoriť šťastnú rodinu alebo sa ich cesty rozídu za lepšími zajtrajškami. 

Ako predísť rozchodu kvôli spoločnému bývaniu a ako sa vyhnúť strachu zo zdieľania jednej spálne, stretávania sa 24 hodín denne? Za rozchod nikdy nemôže byt, zariadenie či nábytok alebo lokalita, ide o komunikáciu dvojice, vypočutie prosieb a nárokov oboch a vytvorenie kompromisu. 

Totižto každý má svoju predstavu o vysnívanom dome či byte, o zariadení, rozmiestnení izieb, nábytku či tanierov v kuchynskej linke. Aj napriek tomu sa dá všetko správnou komunikáciou vyrozprávať a vytvoriť tak dokonalý priestor na život oboch. 

Hlavná je spálňa a kúpeľňa

Tieto dve časti bytu sú dvojicou zvyčajne najviac využívané. Aj napriek tomu, že kuchyňa má v sebe ukrytý zázrak menom chladnička, posteľ je lákadlom číslo jedna a keď je jeden z dvojice zle vyspatý, o to ťažšie sa potom funguje páru spoločne. Preto je veľmi dôležité zaobstarať príjemnú, nevŕzgajúcu posteľ so správnym matracom pre oboch. Veľký šatník pre ženu je taktiež plusovým bodom a k tomu veľa svetla pre lepšie prúdenie energie a nakopnutie do nového dňa.

Kúpeľňa je väčšinou bod úrazu, pretože ráno pred odchodom obaja potrebujete čas v kúpeľni na základné potreby a na skrášlenie sa pred odchodom z domu. Preto ak je možnosť vytvoriť buď dve kúpeľne, alebo minimálne dve umývadlá s veľkým zrkadlom, v ktorom sa obaja budete môcť chystať bez strkania a kričania a stresu, choďte do toho.

Svoj kútik 

Ako muž, tak aj žena potrebuje svoj kútik. Páni si ho väčšinou vytvoria v obývačke pri telke, v garáži, alebo v pivnici či v najvzdialenejšej izbe. Vznikne tak zašívareň, v ktorej relaxujú, vytvárajú svoje veci a majstrujú aj niekoľko hodín denne. Tak isto aj ženy potrebujú svoj kútik, kde budú relaxovať, oddychovať a vytvárať svoje diela, písať recepty, vyhľadávať make-up inšpirácie, vyšívať, alebo len tak pozerať televíziu. A nie, nie je to kuchyňa.

Zútulniť, ale nie príliš 

Pri zariaďovaní spoločného bývania je potrebné vniesť do bytu či domu trocha ženskej ruky, zelene, koberec, záclony a rôzne doplnky, ktoré zdobia prázdne poličky. Avšak pozor, aby si to neprehnala a zrazu sa zo spoločného bývania s tvojím partnerom stane jeden veľký, cukríkový, ružový zámok, v ktorom nebude mať chlap žiadne svoje miesto ani slovo.

Tolerancia

Aj napriek tomu, že sa ti tie autíčka, ktoré tvoj priateľ zbiera, nehodia do obývačky, je potrebné a pre vzťah veľmi dôležité, aby mal aj muž svoje určité hobby a zberateľské veci. Tolerancia partnera a jeho vecí je veľmi dôležitá, pretože na druhej strane on toleruje make-up, samé krémy, nespočetne veľa kabeliek, povaľujúce sa gumičky či sponky alebo nechuť vyťahovať upchatý odtok s vlasmi. Každý z nás má svoje “bad habits”, zlozvyky, čudné požiadavky, lebo práve vzťah je o tom naučiť sa ich tolerovať a vytvárať kompromisy.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating