Photo by Toa Heftiba on Unsplash

Situácia, v ktorej sme sa momentálne ocitli môže prekvapiť aj mnohé páry, ktoré si o sebe doteraz mysleli, že im to v spoločnej domácnosti ide bez problémov. Byť celé dni doma iba s jedným človekom vie totiž odhaliť to najhoršie z nás.

Po istom čase prichádza ponorková choroba, pri ktorej nejednému z vás môžu prasknúť nervy, hádky sa stanú dennou klasikou a nuda dokáže pomaly zabiť vzťah. Preto ti prinášame zopár tipov, ako domácu karanténu zvládnuť bez toho, aby ste sa navzájom pozabíjali i vy dvaja.

Pustite sa do spoločnej novej výzvy

Práve teraz máte čas na veci, ktoré ste možno aj mnohé mesiace či roky odkladali. Nájdite si aktivitu, ktorá sa dá vykonať doma a pri ktorej by ste pracovali ako tím. Upracte spoločne byt, vymaľujte izbu, riešte veci, ku ktorým ste sa kvôli nedostatku času nemohli dostať.

Poskladajte to puzzle, čo vám leží rok v skrini. Rovnako sa môžete pustiť do nejakého online kurzu, pri ktorom sa budete navzájom podporovať a niekam sa vďaka nemu posuniete aj osobnostne. Aj pri takýchto veciach sa ukáže, či viete fungovať ako pár.

Určité aktivity robte radšej osamote

Aj keď je ťažké ignorovať fakt, že ste medzi stenami iba vy dvaja, je potrebné, aby ste počas dňa mali aj svoje vlastné aktivity. Ak je to možné, minimálne hodinu-dve denne trávte v iných izbách alebo sa aspoň sústreďte iba na svoju aktivitu.

Čítajte si knihy, hrajte hru pre jedného, robte si poriadok vo vlastných veciach, trieďte si e-maily, fotky, … Ak by ste sa každý deň spoliehali iba na to, že musíte robiť všetko spoločne (dokonca aj ležať na posteli), veľmi rýchlo na vás doľahne ponorková choroba.

Podeľte si úlohy

Aj keď tých aktivít na doma nie je milión, stále sú tu veci, ktoré sa musia robiť. Také upratovanie či varenie patrí k bežným každodenným činnostiam. Ak by len jeden z vás upratoval celý byt, k menšej hádke by došlo veľmi rýchlo.

Preto si podeľte aj bežné činnosti tak, aby to bolo spravodlivo rozdelené a aj vďaka tomu vám deň rýchlejšie ubehne. Takto zároveň obaja pochopíte, že starostlivosť o domácnosť mimo karantény nemôže byť iba na pleciach jedného z vás.

Rovnako tak sa striedajte aj pri varení – nech varí iba jeden z vás a druhý sa mu do toho nepletie. Ten, kto variť nevie sa naučí, a zároveň to bude čas, ktorý môžete tráviť chvíľu od seba. Varením vám ten čas ubehne rýchlejšie a taktiež môžete svoju polovičku prekvapiť novými receptami.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating