Photo by Andrew Tanglao on Unsplash.com

Pomaly prichádza jar, hoci to tak miestami nevyzerá. Aby si sa naladila na jarnú nôtu, prečítaj si zoznam vecí, ktoré by si mala urobiť. Vďaka nim pocítiš jar oveľa skôr.

1. Choď sa prevetrať do lesa – konečne sa oteplilo, tak nemusíš vysedávať doma na gauči a pozerať televíziu. Naplánuj si prechádzku v lese a uži si čerstvý vzduch. Vyvetráš si hlavu, prídeš na pozitívne myšlienky a rozhýbeš sa.

2. V kaviarni (alebo doma) si daj prvú limonádu za tento rok – ak si skôr na kávu, neodopieram ti ani túto možnosť. Avšak ovocná limonáda ti dodá energiu, budeš cítiť vôňu čerstvého ovocia a zatúžiš po jari okamžite.

zdroj: Photo by Francesca Hotchin on Unsplash.com

3. Neber veci príliš osobne – hlavne nie v mesiaci, ktorý bude po marci nasledovať. Skús sa počas tejto jari dívať na veci odľahčene a nepripúšťať si veci, ktoré sa ťa netýkajú. Častokrát si zlú náladu spôsobíš sama, pretože o veciach príliš rozmýšľaš.

4. Vypi si prvú kávu vonku na terase alebo v parku – ak zbadáš čo i len náznak slnečných lúčov, neotáľaj sa. Káva sa najlepšie pije vonku s niečím sladkým. Pokiaľ ti to bude počasie dovoľovať, vypi si svoju poobednú kávu na terase. Vitamín D v tomto období potrebuješ.

5. Ak budeš mať možnosť, choď si oddýchnuť do wellness centra – je niečo lepšie, než si po zime rozhýbať stuhnuté svaly na tele? Wellness môžeš využiť na oddych, na to, aby si si zresetovala hlavu a aby si mohla privítať jar so 100 % energiou.

6. Kúp si jarné šaty – hoci ich ešte nebudeš nosiť, pomôžu ti tešiť sa na príchod jari. Občas musíš potešiť aj seba, ostatných tešíš predsa stále.

zdroj: Photo by Olivier Rule on Unsplash.com

7. Ak je to treba, vymaľuj si izbu – nemusíš to robiť, no ak sa chceš v izbe cítiť dobre a čisto, toto ti jednoznačne pomôže. Jemný odtieň žltej alebo snehovo-bielej farby tvoju izbu presvetlí a opticky v nej bude viac priestoru.

8. Zo šatníka daj preč zimné veci – hrubé svetre daj naspodok alebo odlož. Prioritou musia byť tričká, rifle, sukne a pančuchy. Ak ti má niečo privodiť dobrý pocit, je to oblečenie. Myšlienka, že budeš už o chvíľu nosiť len tričká a žiadne bundy, by ti mala zlepšiť náladu.

9. Choď si zabehať von – žiadne fitness centrum ti nevynahradí ten pocit, ktorý môžeš mať, ak budeš behať vonku. Nedá sa porovnať výhľad na krásne mesto a čistá príroda plná nového života.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife