Photo by Amos Bar-Zeev on Unsplash

Nikdy nikto na tomto svete úplne nepochopí ženy, ich myslenie a konanie. A to ani ženy samotné. Ich svet je plný zaujímavostí, a tu sa môžeš dočítať o štyroch z nich, ktoré ťa rozhodne pobavia! Alebo aj prezradia, prečo občas robia to, čo robia. 

Ženy priemerne povedia 20 000 slov denne

To, že ženy rozprávajú oveľa radšej ako chlapi nie je žiadna prevratná novinka. Vedela si však, že je dokázané, že majú na rozdiel od mužov aj väčšiu slovnú zásobu, lepšiu schopnosť vyjadrovania sa, a v detstve začínajú rozprávať skôr? Podľa amerických vedcov je za to zodpovedný proteín Foxp2, ktorý sa nachádza v ženskom mozgu a nazýva sa aj ako jazykový proteín. Ten u nich vyvoláva podobný pocit ako eufória po požití návykovej látky. Denne im tak vyjde z úst 20 000 slov, pričom muži povedia priemerne 7000 slov denne. Nuž, milí muži, my za našu záľubu v rozprávaní naozaj nemôžeme. 

Ženy strávia jeden rok premýšľaním nad tým, čo si oblečú

Ktorá z nás sa ráno nepostavila pred skriňu s myšlienkou nemám si čo obliecť? A ktorá žena ešte dlho pred nejakou akciou nepremýšľa o tom, čo si na ňu oblečie? Takýto problém muži teda vôbec nemajú. Podľa prieskumov sa ženy počas pracovného týždňa rozhodujú o outfite približne 15 minút. Počas víkendu je to 20 minút, a ak sa balia na dovolenku, čas sa predĺži až na 52 minút. No a vybrala si si niekedy na seba hneď to prvé, na čo si pomyslela? Kým si ženy zvolia ten správny outfit, najprv vylúčia prvé 2 možnosti.

47 hodín a 15 minút. To je priemerný čas, po ktorý žena udrží tajomstvo

Buďme úprimné, udržať tajomstvo nie je práve ženskou výsadou. A toto je, predstav si, vedecký fakt. Na Čilskej univerzite bol vykonaný experiment, pri ktorom vedci testovali 3000 žien, ktoré boli vo veku 18 až 65 rokov. 4 z 10 žien si prezradené tajomstvo vôbec nenechali pre seba, pričom ho prezradili v priemere do dvoch dní. Zaujímavý je aj fakt, že pohár (či dva) vína výrazne urýchlil vyzradenie tajomstva. V súvislosti s našou láskou k rozprávaniu sa niet ani čomu čudovať.

O tom, ako vyzerajú premýšľajú 9-krát denne

Nebudeme si klamať, ako ženy každý deň premýšľame nad naším odrazom v zrkadle. Podľa výskumu z Veľkej Británie, tak ženy robia najmä ráno pri odchode z domu, a večer tesne pred spaním. V priemere je to tak až 9-krát počas jedného dňa. Môže za to aj fakt, že sa neustále porovnávajú s inými ženami. Podvedome si hľadajú veci, ktoré na nich nie sú „dokonalé“. Takže, ak počas dňa vidia ženu, ktorá ich nejak zaujme, opäť ich to privádza k myšlienkam na vlastný výzor.

Je to síce úplne normálne, no v dnešnej dobe majú ženy stále viac pocit, že sú niečo menej ako iné ženy. Tie, ktorých sledujú vyzerajú dokonalo a rovnako sa aj obliekajú. Občas zabúdajú na to, že nie všetko, čo vidia, je aj skutočné. Najmä, ak to vidia v časopisoch, v televízii, či na internete. A tento fakt si uvedomuje aj veľa žien, ktoré bojujú za prirodzenú krásu. Ak máš aj ty pochybnosti, skús si prečítať niektorú z kníh, ktoré ťa privedú na nové myšlienky. My odporúčame „body positive“ knihy, ktoré určite zaujmú každú čitateľku odzadu. Sú nimi, napríklad, You are a badass, ktorá sa stala svetovým bestsellerom, a učí ženy ako prestať sabotovať samé seba a dosiahnúť v živote to, čo chcú. Kniha The self-love experiment ti ukáže potrebné kroky k tomu, aby si začala mať rada seba ako ženu, a veľmi podobná a zároveň odlišná je aj interaktívna kniha Start where you are.

 

Zdroj: unbelievable-facts.com

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife