instagram/liyanabeautyy

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Tvoja pleť v týchto dňoch určite trpí. Jesť sladké koláče a kalorické jedlá každý deň nie je zdravé. Aby sa tvoja tvár rapídne nezhoršila, snaž sa dodržiavať tieto pravidlá. Pomôžu ti.

Pitie dostatočného množstva vody

Tvoja pleť môže byť vysušená a zničená aj kvôli tomu, že nedodržuješ pitný režim. V zime cítiš menší smäd, preto nemáš potrebu piť tak veľa, ako v lete. Ak však piješ málo, tvoja pokožka je suchá a náchylná na tvorbu akné. Počas zimy je správne, ak budeš mať pravidelný pitný režim.

zdroj: instagram.com/emmaroberts

Každodenné odličovanie

Najdôležitejší krok, ktorý nesmieš preskočiť. Aby si nemala zničenú pleť, nezabudni si ju každý večer poriadne odlíčiť. Keď to neurobíš, tvoja tvár bude stále zanesená od make-upu, nebude dýchať a tak sa ti zhorší.

Pravidelné peelingy

Vďaka pravidelnému peelingovaniu dodáš tvojej pleti žiarivosť, prekrvia sa ti bunky, otvoria sa ti póry a pleť bude pripravená na krém. Takto predídeš zničeniu pleti, pretože obyčajné odlíčenie cez zimu nestačí.

Aplikovanie krému

Po peelingu nezabudni tvoju pleť ošetriť krémom. Vďaka krému bude tvoja pleť hydratovaná a nie vysušená, čo sa často po peelingu stáva. Existujú krémy, ktoré sú špeciálne navrhnuté pre zimné obdobie – kvalitne tvoju pokožku na tvári ochránia a nevysušia.

zdroj: Instagram/alexiistherese

Večerné olejovanie pleti

Pleťový olej má za úlohu chrániť tvoju tvár zvonku, pretože v zime býva namáhaná. Tesne pred spaním si na tvár nanes malé množstvo pleťového oleja. Tvoja tvár bude upokojená a nebudú sa ti tvoriť červené fľaky. Taktiež majú oleje prirodzene liečivé účinky a pôsobila proti zápalom na pokožke.

Aj keď sa hovorí, že čím menej produktov na pleť používaš, tým je to lepšie, v tomto období to neplatí. Tvoja tvár je vystavovaná chladu, je suchá a pri častom používaní make-upu zanesená. Dbaj na detailné odličovanie a nekonzumuj veľa koláčov (a čokolády) každý deň, pretože kvôli cukru sa ti na pleti môže objaviť akné.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty