Nalíčená žena
YouTube/EMAN

Máj, lásky čas, odštartoval hlavnú svadobnú sezónu. Až do jesene budú trvať rôzne veselice, ktoré sa častokrát aj prekladali kvôli posledným rokom pandémie. Možno si i ty jednou z hostí, ktorí sú pozvaní. Ako žena musíš riešiť šaty, topánky, doplnky, účes a make-up. Práve ten chceme mať dokonalý, aby vydržal až do rána bieleho. Ale ako sa sama nalíčiť, aby spĺňal nie len to?

Musí sa odlišovať od toho každodenného, zvýrazniť to pekné, zakryť, čo nechceme, aby bolo videné, a držať aj cez teplo a pot na svojom mieste. Profesionálne kozmetičky a make-up artistky to zvládnu ľavou-zadnou, ale povedzme si úprimne, nie každá si ich služby môže dovoliť.

Ak chceš ušetriť, máš doma dobrú výbavu, trpezlivosť v rukách a aspoň základné skúsenosti, stačí ti, aby si si svoj vytúžený look vyskúšala vopred a v deň svadby tak šla na istotu.

My sme pre teba vybrali zopár tutoriálov na túto tému, ktoré ťa môžu inšpirovať. Od jednoduchých líčení, cez výraznejšie a odvážnejšie oči, až po obľúbené glam trblietanie.

Ako sa nalíčiť na svadbu?

Na čo by si nemala zabúdať?

Aby bol výsledok čo najkrajší, nezabudni si poriadne umyť a hydratovať tvár. Následne začni s podkladovými bázami – nie len na samotnú tvár, ale aj na oči, aby na nich produkty držali ako prikované.

Ak chceš mať výrazné oči, nechaj si jemnejšie pery alebo naopak. Príliš veľa všetkého škodí, nechceš pôsobiť ako klaun či pútať na seba pozornosť viac ako nevesta, však?

Oči ti pomôžu dokonale zvýrazniť umelé mihalnice – vyber si také, ktoré už máš odskúšané, aby si neplakala nie len pri sľuboch pred oltárom.

Tipy pre jemný ženský make-up

Výrazné „dymovky“ alebo žiarivý pohľad?

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty