instagram/cr8tiveduo/adornedbridalne

Svadobná sezóna je v plnom prúde a jediný „problém“, ktorý riešia hostia, je to, čo si obliecť na seba. Družičky to majú o čosi ľahšie, keďže dnes je už takmer bežné, že si nevesta vyberá farbu či štýl šiat, ktoré by sa jej na nich páčili. Aké sú v tomto smere aktuálne trendy?

Áno, aj šaty, šaty pre družičky podliehajú určitým módnym trendom, ktoré sa obmieňajú, aj keď veľmi pomaly. Väčšinou to býva tak, že sú mladé dievčatá, ktoré sú neveste najbližšie, oblečené v rovnakých alebo veľmi podobných šatách, aby spolu ladili a odlíšili sa od zvyšku pozvaných žien.

Ak aj teba zaujíma, čo práve letí, sú to 3 možnosti.

Pastelové tóny

Pastelové farby v tomto smere úplne kraľujú – jemné púdrové odtiene, ružová, fialová, modrá či zelená. Zo všetkých spomenutých je najideálnejšou a najobľúbenejšou práve ružová. Je to dievčenská farba, ktorá sa hodí slobodným ženám a pristane takmer každej.

Okrem toho pôsobí romanticky, čo je na svadbu viac než žiadúce. Väčšinou sa práve táto farba vyberá aj na svadobnú výzdobu a objavuje sa aj na rôznych kvetoch, čo znamená, že spolu ladí každý detail.

Zapadnúť do prostredia

Ak už spomíname výzdobu, treba viac podotknúť aj tento bod. Nejde len o ňu, ale celkové prostredie, v ktorom sa obrad a hostina konajú, či napríklad aj ročné obdobie.

Na svadby v prírode sa mimoriadne hodí jemná zelená, nude, či zlatá farba. Ak ide o letnú svadbu, žltá nie je zlou voľbou, a ak sa koná na jeseň, vhodná je nie len zemitá, ale aj čierna. Aj čierne šaty pre družičky už nie sú ničím zvláštnym.

Jeden štýl, rôzne farby

Stať sa samozrejme môže aj to, že nie všetky družičky sú stotožnené s jednou farbou. Zachraňuje ich však ďalší trend, pri ktorom majú síce na sebe šaty rovnakého (poprípade veľmi podobného) štýlu, materiálu a strihu, no v rôznych farbách.

Platí tu však pravidlo, aby dané farby k sebe sedeli – buď sú všetky v jemných odtieňoch alebo naopak, vo výraznejších, aby bolo jasné, že naozaj tvoria „team bride“.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieSom_fashionista