Žena premýšľa, ako sa rozhodnúť

Mala si už niekedy pocit, že sa tvoj život zrazu zastavil pred dvoma cestami a ty si sa musela rozhodnúť len pre jednu z nich? Nebolo to, ako keď si vyberáš, či máš chuť na horkú alebo mliečnu čokoládu. Toto má byť taká voľba, ktorá ovplyvní tvoju budúcnosť a tvoje životné smerovanie. Hlava ti horí z prepočtov všetkých pre a proti, srdce ti niečo šepká a ty nevieš, ako sa rozhodnúť.

Kam na strednú školu. Ktorú prácu si vybrať. Ktorý z tých nápadníkov bude lepší frajer. Vycestovať do zahraničia alebo nie? Podvoliť sa snom partnera alebo si ísť za svojimi? Zmeniť povolanie? Bydlisko? Počas svojej dospelosti zažiješ veľakrát situáciu, kvôli ktorej nebudeš ani spávať. Vieš, že čoskoro budeš musieť vedieť, ktorým smerom vykročiť, no netušíš, ako prísť na to, ktorý z tých smerov bude najlepší.

Len ty vieš, ako sa rozhodnúť

Ak čakáš presný návod, ako nahliadnuť do budúcnosti, sklameme ťa. To nedokáže nikto z nás a preto ti nepovieme, čo bude pre teba dobré. Vieme len jedno – počúvaj svoj vnútorný hlas, svoje srdce. To, čo ti šepká, je silnejšie, než všetky argumenty, ktoré vytiahne rozum. A vieme ešte niečo, akokoľvek sa rozhodneš, bude to pre teba tá správna voľba v danej chvíli. Presne tak, ako osud naplánoval, že to urobíš.

Nejak bolo, nejak bude. Každý tvoj krok ťa posúva tam, kam sa máš dostať, nemusíš sa báť, že by si cúvala vzad. Aj keby si mala zlyhať a postretlo ťa to, o čom si pri voľbe nesnívala, neznamená to, že je to pre teba zlé. Všetko je totiž v tvojom živote skúškou a lekciou, ktoré ťa formujú. Možno máš strach z toľkej zodpovednosti, no nik iný nemôže hovoriť za teba. Ty držíš moc nad vlastnými činmi.

Každý deň budeš stáť pred mnohými rozhodnutiami a už len to, že si si povedala, že vstaneš z postele, je prvým z nich. A ako dobre si spravila, však? Je ťažko vedieť, že občas nemôžeš mať všetko a musíš si vyberať. Pocit z neznáma ťa môže dusiť, no kto neriskuje, ten nič nezažije. Tak daj šancu smeru, ktorým ťa to ťahá viac a nechaj na osud, čo ti pripraví.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife