Žena nie je so sebou spokojná

Je dôležité uvedomiť si, že nie je nič zlé na tom, ak sa občas necítiš vo svojej koži dobre. Mnohé ženy ale zanedbávajú tieto pocity a ignorujú ich, pretože nechcú byť považované za sebecké alebo nespokojné. Ak však so sebou nie si spokojná väčšinu času, môže to spôsobiť rôzne vážne problémy. 

Ako zistíš, že so sebou nie si spokojná a môže to mať negatívny dopad na tvoj život? V prvom rade by si si mala všímať týchto 7 varovných signálov.

7 varovných signálov, že so sebou nie si spokojná

1. Cítiš sa vyčerpane a unavene aj napriek tomu, že si cez noc spala. Môže to byť znamenie, že tvoje telo a myseľ potrebujú oddych a zmenu. Možno sa potrebuješ viac vyspať, alebo si dať pauzu od práce a stresu.

2. Chýba ti sebavedomie v rôznych situáciách každodenného života, ako sú stretnutia s novými ľuďmi alebo rozhovory o tom, že by si chcela niečo zmeniť.

3. Neustále sa porovnávaš s inými a máš pocit, že nie si dosť dobrá. Nevidíš svoje vlastné úspechy.

4. Máš pocit, že sa ti nedarí dosahovať svoje ciele, aj keď sa snažíš. Možno treba hľadať novú cestu alebo stratégiu.

Žena sa chce porovnávať s ostatnými
zdroj: Unsplash/Michael Afonso

5. Cítiš sa osamelá a izolovaná, pretože sa nezapájaš do kolektívu. Keďže máš menej sebavedomia, obávaš sa toho, že by si si s ostatnými nerozumela.

6. Máš pocit, že nemôžeš byť dostatočne milovaná a zahŕňaná láskou a pozornosťou. Preto môžeš sabotovať svoje vzťahy.

7. Zanedbávaš svoje zdravie, pretože sa necítiš dobre vo svojom tele.

Ak sa ti zdajú tieto signály povedomé, neboj sa urobiť niečo pre zlepšenie svojho života. Nájdi si čas na to, aby si sa zastavila a uvedomila si svoje pocity a potreby. V prípade, že by si to neurobila, mohli by ťa dobehnúť nasledovné problémy.

Aké problémy ťa môžu potrápiť?

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife