Včera večer si zdvíhala činky vo fitku, dnes tráviš deň nakupovaním v obchodnom centre. Čas obeda a tvoje kamarátky si to namiera do foodcourtu – mekáč, jasná voľba.

Obzrieš sa teda po okolí a hľadáš niečo výživné, niečo, čo dodá tvojmu telu potrebné bielkoviny. Všade však cítiš len rozpálený olej a nekvalitné suroviny. Toto nie je miesto, kde by mal niekto so zdravým životným štýlom čo robiť.

Našťastie som predsa objavil jednu možnosť, ako sa vo fast foodoch najesť zdravo – tým riešením je možno prekvapujúco Subway. Áno, ten Subway, ktorý ponúka niekoľko druhov bagiet plných nezdravých sacharidov a lepku.

prevadzka_subway

foto: centronitra.sk

To sa však dá obísť. Keď sa ťa predavačka spýta, akú bagetu si dáš, povedz „šalát“. Tá potom spod pultu vytiahne čiernu tácku, vystelie ti ju listovým šalátom a spýta sa ťa, čo na šalát chceš.

V tejto chvíli máš dve možnosti – kuracie stripsy alebo hovädzie steaky. Odporúčam hovädzie, no nepochybíš ani s kuriatkom. Vypýtaj si rovno dvojitú porciu mäsa a pred zapečením popros, aby ti ho posypali cheddarom.

Po zapečení popros o rajčiny, uhorky a olivy, ja si pridávam aj svoje obľúbené jalapeňo. Podstatné je vypýtať si aj rozmixované avokádo! Výber zeleniny ani nie je tak dôležitý, ako krok po tom. Keď sa ťa predavačka spýta, akú chceš omáčku, vypýtaj si olivový olej. 

Čím ti šalát posypú, to je už na tvojej chuti. Ale opováž sa zobrať si sušienku, čipsy alebo nápoj.

img_4326

foto: central.sk

Takáto porcia ťa vyjde okolo 5 eur  a obsahuje:

  • cca. 40 gramov bielkovín
  • cca. 45 gramov zdravých tukov
  • cca. 5 gramov komplexných sacharidov
  • 60 – 70% doporučenej dennej dávky dôležitého Zinku
  • mnoho vitamínov

Pre porovnanie vkladám aj výživové hodnoty Big Mac menu za podobnú cenu, ktoré si dala tvoja kamoška:

  • 31 gramov bielkovín
  • 153 gramov nezdravých sacharidov!!!
  • 45 gramov nezdravých tukov

Tak teraz už vieš, kam najbližšie ísť na obed.

zdroj: autor, titulná foto: central.sk

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieFitness