unsplash.com

Aspoň raz v živote sme všetci také rande zažili. Je to to rande, kedy si želáš, aby si si obliekla iné šaty. Je to ten moment, kedy si želáš objednať niečo iné na večeru ako objednal on. Zvládnuť už dosť pokazené rande je umenie. Nie je to jednoduché, lenže keď si zistila, že medzi vami nevznikla žiadna chémia, musíš nájsť spôsob, ako mu to dáš najavo.

Buď priateľská, ale neflirtuj s ním

Buď opatrná s tým, ako reaguješ. Flirtovať na rande s niekým a potom mu povedať, že z toho nič nebude, je pre každého sklamanie. Namiesto toho, aby si začínala s intímnymi otázkami, sa zameraj na niečo iné. Opýtaj sa ho na súrodencov, na to či má domáce zviera alebo kde chodil na strednú a vysokú školu. Stačí byť len priateľská, nič viac.

 

Zaplať si svoj účet sama

Vždy, keď idem na rande, si so sebou beriem malú hotovosť. Ale dosť veľkú na to, aby mi to pokrylo moje výdavky, keby sa veci pokazili. Takto vieš, že ak niečo nebude v poriadku, môžeš si svoj drink zaplatiť sama a odísť skôr.

Zober ho z podniku von

Ak máte objednané drinky, pi svoj rovnakým tempom ako pije on. Nechceš predsa začať druhé kolo. Keď sa už blížite ku koncu, odskoč si na toaletu. To ti umožní utriediť svoje myšlienky a „vyčistiť si“ hlavu. Keď sa vrátiš, jednoducho povedz, že viac drinkov nechceš, že ty by si sa radšej išla prejsť von (alebo domov, všakže).

 

Rozlúčte sa samostatne

Rozhodne po tom, ako zistíš, že rande nedopadne podľa tvojich predstáv sa nenechaj odprevadiť domov. Ideálna vzdialenosť na rozlúčku je vtedy, ak to máte rovnako ďaleko. Neutrálna pôda pod vami zabezpečí, že sa nič bližšie nestane.

Nedávaj mu plané nádeje

Ak vieš, že toto nebolo ideálne rande je dobré sa mu neozývať. Nedávať mu nádeje na to, že by si s ním išla znovu von. Ak ho budeš ignorovať, pochopí to skôr a nebude ho to tak bolieť.

 

Zdroj: popsugar.co.uk

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating