farbenie vlasov

Farbenie vlasov v pohodlí domova môže byť zábavnou a najmä cenovo dostupnou možnosťou pre ženy, ktoré chcú menšiu zmenu, no občas sa nám môže stať, že výsledok nebude taký, aký sme očakávali. Nepríjemné prekvapenia môžu byť frustrujúce, ale nezúfaj, nič nemusí byť stratené.

Nasledujúcimi krokmi ti ukážeme, ako napraviť neúspešné farbenie vlasov a vrátiť sa k želanému výsledku.

Vyhodnoť situáciu

Najprv si dôkladne prezri svoje vlasy a zisti, aký je presný problém. Možno je tvoja nová farba vlasov príliš tmavá, svetlá, žltá alebo oranžová. Dôležité je vedieť, aký výsledok presne chceš získať, aby si vedela, ako sa k nemu dopracovať.

Žena stráca trpezlivosť
zdroj: Unsplash/Ahtziri Lagarde

Farbiaci šampón

Ak je tvoja farba príliš tmavá alebo intenzívna, môžeš ju zjemniť pomocou farbiaceho šampónu. Vyber si odtieň, ktorý sa čo najviac približuje požadovanému výsledku a použi ho presne podľa návodu na obale. Tento šampón ti pomôže postupne zmenšovať intenzitu farby.

Šampón na odstránenie farby

Existujú šampóny na odstránenie farby, ktoré môžu pomôcť zjemniť neželaný výsledok. Tieto šampóny pracujú tak, že otvárajú povrch vlasov a umožňujú vyplaviť časť farby. Buď však opatrná, pretože môžu byť agresívne k tvojej hrive, a preto odporúčame radšej ich použiť u profesionála.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty