Photo by Arnel Hasanovic on Unsplash

Azda neexistuje na svete žena, ktorá je spokojná so svojimi spľasnutými vlasmi bez objemu. Vyzerajú bez života, a ako keby boli neustále mastné. Nech sa snažíš, ako chceš, aj teba trápi tento problém? Pozri sa, ako si môžeš opticky objem vykúzliť.

Spánok s vlasmi v drdole

Jeden z najjednoduchších spôsobov, ako dodať vlasom objem, je robiť tak počas spánku. Umy si vlasy tesne pred spaním a pomocou mokrej gumičky si ich spoj do vysokého drdola. Týmto spôsobom budú tvoje vlasy pomaly schnúť cez noc, a keď ráno vstaneš, objem bude aj vďaka vlnám, ktoré sa vytvoria väčší. Zapamätaj si, že kučery vždy dodávajú vlasom prirodzený objem a štruktúru.

Domáce masky

Vlasy budú mať väčší objem, ak budú poriadne vyživené a zdravé. Dopomôcť si k tomu môžeš aj domácimi maskami z kvalitných surovín. Vyskúšaj napríklad kombináciu vajíčka a gréckeho jogurtu. Vajcia sú totiž bohaté na bielkoviny, biotín a vitamín B12, ktoré sú nevyhnutné na posilnenie tenkých a mastných vlasov. Použiť a kombinovať s vajíčkom môžeš aj avokádo, med, či argánový olej.

Masáž hlavy

Masáž pokožky hlavy môže pomôcť nie len rastu vlasov, ale aj zahusteniu, pretože pomáha krvnému obehu. Pred umývaním šampónom skús najprv jemne masírovať pokožku hlavy. Používaj olej na ošetrenie vlasov alebo niekoľko kvapiek kokosového oleja, ktoré sú mimoriadne prospešné pre krehké a poškodené vlasy.

Pomoc v sprejoch

Ak si potrebuješ objem vyčariť rýchlo, siahni po suchých šampónoch. Tie ťa nie len zbavia mastného vzhľadu, ale dodajú aj trocha objemu. Aspoň na chvíľu. V obchodoch už nájdeš mnoho suchých sprejových šampónoch, ktoré sľubujú aj tento benefit. Ak máš vlasy tak riedke, že ťa trápi viditeľné holé miesto na pokožke hlavy, neboj sa to zakamuflovať aj farebným sprejom. Aspoň na pohľad si dané miesto zakryješ a zakamufluješ nedostatok vlasov.

Na kulmu zabudni

Teplo rozhodne nie je priateľom silných a hustých vlasov, pretože vedie k ich ničeniu a lámaniu. Po umytí vlasov ich skús jemne osušiť uterákom a potom použi nízko-tepelný fén. Namiesto použitia kulmy využi klasické natáčky. Nuž, ak chceš zmenu svojej hrivy, tepelným úpravám musíš dať zbohom.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty