instagram.com/emilyrosehannon & instagram.com/whitneyfransway

Dokonalé vlasy a pokožka sú snom každej z nás. Dosiahnuť ich však nikdy nebolo jednoduchšie. Stačí, ak sa zameriaš na týchto 8 minerálov!

Naša pleť i vlasy sú neustále vystavené mnohým vplyvom ako sú napríklad znečistené ovzdušie či UV žiarenie, ale tiež iným škodcom, ako sú napríklad stres alebo fajčenie. Všetko však správnou starostlivosťou zvnútra i zvonka dokážeme vyriešiť.

Zaradiť by si ich mala nielen do svojho jedálnička, ale aj do kozmetických produktov, ktoré pravidelne používaš. 

Sodík

Je zdrojom energie pre medzibunkový prenos a podporuje regeneráciu kože. Okrem toho pomáha udržiavať v bunkách správny tlak a tiež potrebnú vlhkosť. Sodík ničí baktérie, pomáha regulovať mazotvorbu v pokožke a tým predchádza nadmernému masteniu pokožky hlavy a zápalom.

Horčík

Ďalším dôležitým prvkom pri regenerácii a hojení pokožky je práve horčík. Podporuje látkovú premenu v bunkách a spomaľuje proces starnutia pokožky. Horčík celkovo zlepšuje vitalitu kože a vlasov.

zdroj: Photo by Hean Prinsloo from Unsplash

Draslík

Okrem toho, že draslík pomáha zvyšovať rok živín cez bunečnú membránu, vyrovnáva aj vlhkosť kože a pokožky. K jeho ďalším pozitívnym vlastnostiam, ktoré si zamiluješ, patrí aj podpora rastu vlasov.

Vápnik

Tento minerál je dôležitý pre pevnosť pokožky, vlasov a tiež pomáha tvoriť kolagén. Zabraňuje lámaniu vlasov a tiež prasklinkám v koži, ktorá je krehká.

Meď

Táto látka patrí k jedným z najúčinnejších antioxidantov a vďaka svojim ostatným vlastnostiam je tiež nazývaná aj ako „prvok krásy“. Nepostrádateľná je najmä pri tvorbe kolagénu (ten spomaľuje proces starnutia pokožky a zabezpečuje tiež „zdravú“ farbu pleti) a elastínu. Tiež posilňuje vlasové folikuly.

Zinok

Tento minerálny prvok má pre náš organizmus nezastupiteľný význam nielen v oblasti krásy, ale aj nášho zdravia. Zohráva veľmi dôležitú úlohu pri regenerácii a hojení, ale tiež aj pri liečbe akné či alopécii.

Pozitívne vplýva aj na mladosť pokožky a zabraňuje jej ochabovaniu, teda podporuje pevnosť nielen pokožky, ale aj vlasov a nechtov. Tiež ťa čiastočne ochráni pred UV žiarením a ocení ho aj mastná pleť.

Fosfor

Dôležitý je pre tvorbu proteínov v koži a vlase, ktoré pomáhajú chrániť bunky pokožky.

zdroj: Photo by Rodolfo Sanches Carvalho on Unsplash

Oxid kremičitý

Tento minerál je základným „kameňom“ kože, vlasov a nechtov.

Správny komplex minerálov nájdeš v jednom produkte

Švédska značka Oriflame rozšírila svoju ponuku o produkty, ktoré všetky tieto dôležité minerály obsahujú. Rad s názvom Beautanicals okrem iného obsahuje jedinečnú rastlinnú zložku – zemolez. Táto škandinávska rastlina s voňavými kvetmi je bohatá na antioxidanty, chráni a hydratuje pokožku.

Nový rad vychádza z tradície švédskych prírodných lekární a až 95 % ingrediencií je prírodného pôvodu. V tomto rade nenájdeš ani žiadne parabény či silikóny a pochváliť sa môže aj certifikátom Vegan Society™. Tuby a fľaštičky sú vyrobené z recyklovaného materiálu a produkty určené na oplachovanie vodou obsahujú biologicky rozložiteľné receptúry.

zdroj: Oriflame

V novom rade Beautanicals od Oriflame nájdeš komplexnú starostlivosť o telo a pokožku. Revitalizačný sprchovací gél ti zaručí čistú a hydratovanú pokožku šetrným spôsobom.

Obnovujúci šampón a kondicionér majú krémovú textúru, ktorú si zamiluješ. Okrem iného, tento rad prináša revitalizačné mydlo, obnovujúci krém na ruky a orechovú pílingovú špongiu, ktoré povýšia tvoju starostlivosť o seba na nový level.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty