Pexels/Myicahel Tamburini

Silné ženy sa formujú celý život. Žena sa na silnú nepremení zo dňa na deň. Chce to dni, mesiace, možno aj roky bojovania, prehier, plaču a zapierania sa. Tieto veci pochopia iba naozaj silné ženy.

Každý na svete má ťažké dni

Preto silné ženy neodcudzujú človeka, ktorý im povie, že niečo nevládze urobiť, alebo sa necíti na to, aby išiel teraz do mesta/práce. Silné ženy vedia, že je normálne občas sa cítiť zle.

Sebeláska sa získava ťažko, no keď ju máš, vyhrala si

Silné ženy vedia, že milovať samú seba je ťažké, no nie nemožné. Keď našli sebelásku, objavili v sebe úctu, rešpekt a už nikdy nezostávali v toxických vzťahoch s ľuďmi.

Plač je potrebný

Je v poriadku, ak sa niekto potrebuje vyplakať. Silné ženy vedia, že je dobré nechať emóciám voľný priebeh, pretože keby sa vnútri hromadili, neskôr by napáchali ešte viac škody.

Ženy môžu byť single

Vedia, že nepotrebujú muža a vzťah na to, aby boli hodnotné. Sú hodnotné aj bez muža. Je v poriadku, ak sa ženy rozhodnú byť single a vzťah si nájdu až v neskoršom veku.

Za sny a ciele treba bojovať

Silné ženy vedia, že sa nikdy nemajú vzdávať svojich snov. Mať ciele a ambície je potrebné na to, aby na tomto svete niečo vybudovali.

Pozornosť je vzácna

Rovnako aj čas. Silné ženy vedia, že nemusia svoj čas a pozornosť mrhať na niekoho, kto si ich neváži. Dávajú svoju pozornosť a čas len ľudom, ktorých milujú.

Všetky ženy na svete sú krásne a múdre

Všetky ženy si zaslúžia skutočnú lásku. Zaslúžia si, aby sa cítili milovane, krásne, potrebne a chcene. Silné ženy vedia, že sebavedomie znamená veriť v seba, no aj v ostatné ženy.

Človek toho zvládne veľa

Neraz boli postavené pred ťažké prekážky, ktoré však zvládli. Tieto ženy vedia, že človek toho dokáže omnoho viac, než si myslí.

Komplimenty sú potrebné

Hlavne od žien, ktoré smerujú k iným ženám. Silné ženy vedia, že musia druhé ženy podporovať. Komplimenty sú pre ne nevyhnutné.

Dá sa získať všetko

Silné ženy vedia, že môžu mať všetko. Krásnu (vybojovanú) postavu, milujúci vzťah naplnený láskou, zdravé a úprimné priateľstvá a dobré vzťahy s rodinou. Avšak musia byť ochotné bojovať.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife