Fitness centrá sú opäť zatvorené a nám neostáva nič iné, len sa vrátiť k domácemu tréningu ako v prvej vlne pandémie. Cvičiť vonku sa ti už určite nechce, keďže je zima, tak by si mala využiť všetko, čo môžeš robiť v pohodlí svojho domova.

Je nám jasné, že motivácia sa bude hľadať ťažko, no v prvom rade by si si mala vyčleniť čas na cvičenie a zapísať si ho pokojne aj do diára. Chceš si zacvičiť 15 alebo 30 minút alebo si nájdeš aj hodinku? Tak, ako si musela ísť do fitka a nájsť si na to chvíľu vo svojom nabitom programe, urob to aj doma.

Najlepšie bude, ak si vytvoríš rutinu, ktorú budeš dodržiavať napríklad každý druhý deň alebo konkrétne dni v týždni. Postupom času si na to privykneš a nebudeš sa musieť tak veľmi nútiť.

Prezleč sa z domáceho oblečenia do vecí na cvičenie, povedz ostatným členom domácnosti, aby ťa nevyrušovali, pusti si hudbu a začni. Na začiatok nezabudni na rozcvičku, ktorá je naozaj potrebná, aby si sa trochu rozohriala.

Nekontroluj počas toho mobil, pekne ho odlož a sústreď sa na správne prevedenie jednotlivých cvikov. Môžeš ich robiť podľa toho, na čo zvyknutá, prípadne sa môžeš inšpirovať videami na internete. Nájdeš ich tam naozaj veľa, môžeš sledovať aj profily, ktoré sme ti odporúčali v našom staršom článku.

Ak skúšaš nový tréning, buď opatrná, aby si si neublížila. V prípade, že si nie si istá, môžeš využiť poradenstvo s trénerom na diaľku, kedy bude sledovať, čo robíš a ak to bude potrebné, povie ti, čo zmeniť. Alebo môžeš cvičiť s kamoškou, sestrou alebo frajerom a zároveň tak dáte pozor jeden na druhého.

Veľmi dôležité je robiť to, čo ťa bude baviť. Ak neznášaš drepy, tak sa do nich nenúť a nájdi si iný cvik. Ak by si sa dlho venovala tomu, čo nechceš, rýchlo by si celé domáce cvičenie vzdala.

Môžeš používať aj aj rôzne fitness pomôcky alebo predmety z domácnosti, no pri niektorých by si mala byť opatrná. Nedávno sme ti radili, ktoré veci by si používať nemala, lebo si nimi môžeš uškodiť.

Ako vidíš, za domácim cvičením sa neskrýva žiadna veda. Hlavné je chcieť a začať. Môžeš si prečítať aj rady od fitness trénerky, ktoré ti na začiatok určite pomôžu. Ideš do toho?

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.