Kozmetické produkty

Starostlivosť o pleť patrí medzi dôležité súčasti našej každodennej rutiny. Pri nanášaní make-upu používame rôzne štetce, beauty blendre a iné. Vedela si, že niektoré kozmetické produkty musíš spotrebovať do 3 mesiacov či 1 roku? Ak nie, čítaj ďalej. 

Každá z nás sa rada upravuje a stará o svoju vizáž. Niektoré sa líčia na pravidelnej báze, iné si dajú raz za čas len špirálu. Toto sú 4 kozmetické produkty, ktoré používaš možno dlhšie, ako sa odporúča.

Make-up do 12 mesiacov

Niektoré produkty majú dlhšiu výdrž, no iné kratšiu. Ak sa napríklad často nemaľuješ a používaš ten istý make-up aj 3 roky, mala by si ho okamžite vyhodiť. Na zadnej strane každého takéhoto produktu nájdeš malý znak, v ktorom sa píše, do kedy by si ho mala spotrebovať, a teda na make-upoch je to prevažne 1 rok.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa @faithfullyfabia

Beauty blender inak aj hubka na tvár

Aj napriek tomu, že si túto pomôcku pravidelne čistíš a staráš sa o ňu, mala by si ju meniť každé 3 mesiace. Baktérie, ktoré sa dostanú až do hĺbky, nedokážeš odstrániť len umytím, a preto nezabúdaj na výmenu, inak môžeš mať problémy s akné.

Špirálu spotrebuj do pol roka

Ako sme už vyššie spomínali, na väčšine kozmetických produktov sa nachádza znak, vďaka ktorému dokážeš zistiť, do kedy ho treba spotrebovať. V prípade špirály ide o 6 mesačnú spotrebu, a teda sa neodporúča používať ju dlhšie ako je stanovený čas.

Žiletka či špongia na telo

Vraví sa „čistota pol života“ a preto aj produkty, ktoré používaš v sprche musíš meniť. Napríklad takú žiletku by si nemala používať viac ako 7-krát. Čo sa týka špongie na telo, tá sa odporúča používať maximálne 3 mesiace, a teda podobne ako beauty blender.

Pri budúcom líčení si dôkladne skontroluj svoju make-up taštičku a vytrieď si kozmetické produkty, ktoré máš po záruke. Na svete existujú aj také výrobky, ktoré by si v žiadnom prípade nemala používať každý deň. Medzi ne patrí napríklad aj kozmetika s retinolom. Ak chce vedieť o ďalších, klikni na náš článok SEM, kde sa dozvieš viac.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty