Pexels/freestocks.org

Premýšľali ste už nad módnymi trendami roku 2022? Ďalší rok je odetý do netradičnosti, oversized kúskov a pestrých farieb, ktoré zlepšia náladu vám aj vášmu okoliu.

Poďme si spoločne aspoň trocha priblížiť trendy v obuvi a móde na rok plný dvojok. Čo myslíte, že vám tento rok prinesie? A na čo sa v ňom zameriate? 

Začnime farbou roka 2022

Spoločnosť Pantone každý rok vyberá farbu roka, ktorá inšpiruje tvorcov a udáva trendy. Tento rok ňou je fialová. Táto farba reprezentuje prechod a zmenu, v ktorej sa svet nachádza už dva roky. Postupne sa dostávame z izolácie a nemožnosti kontaktu s našimi blízkymi. Naše štandardy sa zmenili a hranica medzi fyzickým a digitálnym životom sa stiera. Dvere do virtuálneho sveta sú otvorené viac, než kedykoľvek predtým.

zdroj: answear.sk

Fialová zvýrazňuje možnosti, ktoré dnes máme. Ide o perspektívnu, novú a sľubnú víziu budúcnosti. Dôveryhodnosť a pokoj evokujú modré odtiene fialovej. Naproti stojí červená, farba zmien a dynamickosti, radosti, odvahy a kreativity.

Aké topánky budú in počas roka 2022

Poďte sa s nami obuť pohodlne a štýlovo na rok 2022, napríklad TU. Jarným hitom sú mohutné a robustné sandále. Môžete si ich vybrať vo forme masívnych kožených sandálov s otvorenou špičkou, gumených sandálov alebo sandálov s platformou.

Rovnako sa vracajú aj trendy 70-tych rokov a kúsky ako lodičky z lakovanej kože. Najväčší comeback zažijú dreváky, ktoré sa vracajú opäť do hry. Nebojte sa sandálov ani šľapiek buď v robustnom štýle alebo klasickom užšom strihu, v ktorom vynikne vaša ženská noha.

Náš tip: Kto si v roku 2022 trúfne na zaujímavé opätky a hybridné štýly? Opätok môže byť vo forme nádobky laku na nechty. Čo sa týka kombinácie štýlov, viete si predstaviť jazdecké čižmy na platforme? Alebo kombináciu kože a kašmíru na vašich jesenných čižmách? V roku 2022 povedzte áno všetkému netradičnému.

Svetlo svetových mól zazreli opäť aj klinové opätky, ktoré buď milujete, alebo nenávidíte. Saténové sandálky s klinovým opätkom napríklad vo farbe roka 2022 určite zaujmú. S čiernymi večernými šatami tak vytvoríte skvelý look. A môžete si ich rovno vybrať s okrúhlou špičkou, ktorá strieda rovné – štvorcové predky topánok. Samozrejmosťou sú aj ženské detaily ako mašličky alebo krištále.

Módne trendy 2022 v kocke

Ak ste si už vybrali svoju obuv na rok 2022, či už v minimalistickom a univerzálnom alebo extravagantnom prevedení, poďte sa s nami pozrieť na trendy v móde.

Všetky úzke a obtiahnuté kúsky, odložte na chvíľu bokom. Základom šatníka sa na nadchádzajúcu sezónu stane overzised bunda alebo kabát. Nebojte sa, že nebudete vyzerať žensky. Stačí, ak nahliadnete na Instagram svetových hviezd. Boyfriend zvršky sa hodia k rifliam, ale aj nežným šatám. Ak si nie ste istá bundou, môžete vyskúšať oversized sako, ktoré bude vyzerať ako od vášho partnera.

V tomto roku spozorujete ešte jeden comeback. A to v podobe všetkého čo sa ligoce. Trblietky, glitre, flitre, lesklé materiály a nielen ako súčasť plesov či osláv.

Do popredia sa dostávajú aj zvonové nohavice, ktorých sa mnohí nevedia vzdať, ani keď nie sú práve trendy. Vyberte si zvony s vysokým pásom, ktoré vám pekne vytvarujú postavu a predĺžia nohy. Ak ste viac na sukne a šaty, zaobstarajte si skladanú plisovú sukňu, ktorá sa hodí na každú príležitosť. Môžete si ju rovno obliecť k oversized saku a prepásať opaskom. A keďže sa budú opäť nosiť aj reťaze, jednou nahraďte opasok.

Ak ste si už svoj model vybrali, pozrite sa aj na pánska obuv na answear.sk a buďte trendy obaja.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieSom_fashionista