pexels.com

Najskôr sa to nezdá byť iné. Robíte všetko, čo aj všetci ostatní. Rozprávate si vtipy, príbehy. Smejete sa hlasnejšie a úprimnejšie. Môžete sa objať a občas sa objavia aj nevinné dotyky, keď ti zotrvá na ramene dlhšie. Pobozká ťa, akoby si bol prvá osoba, ktorú pobozkala. Všetko je tak vzrušujúce, nové a zábavné. Ona urobí všetko, aby si si myslel, že je veselá a zábavná. Potrebuje byť zábavná. Vzrušujúca. Svetlá. Pretože pozná tmu až príliš dobre.

V slovách, ktoré ti povie bude opatrná. Všimni si, že nikdy nehovorí o rodičoch. Nikdy sa nezmieni o otcovi, nikdy nehovorí o telefonátoch.

Keď sa však opýtaš na jej rodinu, nezhrozí sa. Urobila to aj predtým, urobí to aj znovu. Zaujíma ťa, koľkokrát sa vracala do rovnakého scenáru.  Jej hlas sa nikdy nezlomí. Nie je ani prasknutý ani zlomený. Jej hlas nie, jej srdce však áno. Môžeš si ju predstaviť ako plače v kúpeľni pri zrkadle ako plače, ale teraz nie, nebude plakať. Je prázdna. Zaujímalo by ťa, či niekomu povedala všetky slová. Ale tým všetky, myslíš naozaj všetky. Zabudla na svoj smútok? A vôbec, dokážeš byť s niekým takým?

pexels.com

Ona bude s tebou zdieľať všetky momenty. Tie maličkosti, tie radosti, tie smutné veci … Všetko. Raz ti porozpráva o tom, ako bola malá a otec ju brával do prírody. Ako spolu jedli cukríky a pili pomarančový džús. Otec bol jej ochranca, jej kráľ. Spal pri nej celú noc, keď sa bála.

Niekedy sa vyhne diskusii o problémoch, lebo sa bude báť, že ťa stratí. Lebo jej nerozumieš. Nerozumieš tomu, ako môže byť niekto tak veľmi zlomený, zároveň ako môže tak veľmi milovať. Toto dievča bude plné ohňa, ktorý bude blčať hlboko v nej, no bude chvíľu chladná, kým sa k nej dostaneš.  Bude tu vždy, keď pocítiš náhlu chuť o ňu bojovať.

Dievča bez otca nikdy nebude chcieť vytvárať hádky bezdôvodne. Ona nie je ako hračka, že keď nebudeš mať náladu odídeš a potom znova po čase prídeš. Ona chce všetko alebo nič. Možno sa bude chrániť svojimi odpoveďami so sarkazmom, lebo sa bojí, že jej bude ublížené. Možno ti nebude už plno dôverovať, ale bude sa o to snažiť.  Ona je krehká, ale silná zároveň. Naučila sa usmievať sa so slzami v očiach a kráčať so zdvihnutou hlavou.

Nemalo by to byť prekvapujúce. Dievča bez otca bolo až príliš dlho samé.

Keď narazíš na dievča bez otca, musíš pochopiť, že nie vždy jej budeš rozumieť. Ale ak áno, stojí to za to.

Stojí to za to, keď ju miluješ.

A prosím, miluj ju celým svojim ja.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife