Osamelá žena

Uprednostňovanie materiálnych vecí

Ak dávaš prednosť materiálnym veciam pred ľudskými vzťahmi a spojením, môže to vyzerať tak, že máš osamelý život. Zameriavanie sa na zbieranie materiálnych statkov na úkor spoločnosti a vzťahov môže viesť k izolácii a pocitu prázdnoty.

Veľa času pred televízorom

Nadmerné sledovanie televízie alebo iných foriem pasívnej zábavy môže viesť k izolácii. Strávenie väčšiny času pred obrazovkou ti môže brániť v interakcii s reálnymi ľuďmi a budovaní osobných vzťahov.

Pár sleduje televíziu, patrí to medzi ich aktivity
zdroj: Pexels/cottonbro studio

Psychické problémy

Depresia, úzkosť a iné psychické problémy môžu viesť k pocitu osamelosti. Tieto stavy môžu zhoršiť tvoju schopnosť komunikovať a budovať vzťahy s ostatnými.

Zajedanie emócií

Utápaš sa vo svojich emóciách a neprejavuješ ich vo vzťahoch s inými ľuďmi? Zajedanie emócií, namiesto toho, aby si sa s nimi podelila s blízkymi alebo terapeutom, môže viesť k pocitu osamelosti a izolácie.

Porovnávanie sa s inými

Ak sa neustále porovnávaš s ostatnými a snažíš sa dosiahnuť ich úroveň úspechu alebo spoločenského uznania, môžeš sa cítiť izolovaná. Koncentrovanie sa na súperenie namiesto na skutočné vzťahy môže viesť k osamelosti.

Zmeny v životnom štýle

Ak sa ocitneš v novom prostredí, stratíš prácu alebo prejdeš inými významnými zmenami v živote, môže to viesť k pocitu osamelosti. Nájdenie nových vzťahov a prispôsobenie sa novým okolnostiam môže byť náročné.

Poučné filmy a seriály
zdroj: Unsplash/Levi Stute

Tak čo, naozaj máš osamelý život? Je dôležité si uvedomiť, že osamelosť môže byť komplexným stavom ovplyvneným rôznymi faktormi. Snaž sa čo najskôr zmeniť to k lepšiemu. 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife