Unsplash/Jan Zhukov

Na milovanie treba dvoch ľudí, to je každému jasné. Čo však robiť v tom prípade, keď si slobodná a v posteli sa cítiš osamelo?

Vyskúšaj tieto aktivity, ktoré ťa zabavia a pomôžu ti sa dokonale uvoľniť pred spánkom.

Pravidelné čítanie

Najupokojujúcejšia aktivita, ktorú môžeš robiť v posteli. Prečítať si pár stránok z obľúbenej knihy ti dokáže zmierniť stres, nachvíľu sa vytrhneš z reality a budeš snívať.

Tvoje oči nebudú unavené z modrého svetla, pretože sa nebudeš dívať do telefónu a taktiež ťa nebude bolieť hlava. Táto činnosť prináša len samé výhody, preto by si ju mala zaradiť do svojej rutiny.

Objavovanie vlastného potešenia

Ako budeš neskôr vo vzťahu partnera navigovať (tam dole), keď sama nebudeš vedieť, čo ti robí dobre a čo nie? Uspokojovanie samej seba je jedinečná aktivita, v ktorej sa spoznáš na hlbšej úrovni. Máš jedinečnú šancu, kedy môžeš vyskúšať rôzne pomôcky a hračky pre dospelých, ktoré by si sa pred partnerom skúšať hanbila.

Ak to dokážeš, neskôr vo vzťahu budeš oveľa spokojnejšia a šťastnejšia, pretože sa budeš vedieť pred partnerom otvoriť a povedať mu, čo miluješ a čomu sa má vyvarovať. Neboj sa toho, odvážne sa pusti do spoznávania tvojho tela vo vlastnej posteli.

Cvičenie či joga na lepší spánok

Určite si už zachytila, že cvičiť sa dá aj v posteli. Pokiaľ nie, náš starší článok ti to viac objasní. Jedinečná kombinácia cvikov je ideálna na uvoľnenie svalov, unavenie tela a na prípravu spánku.

Na večerné cvičenie naozaj nepotrebuješ nič, len posteľ, v ktorej spíš a odhodlanie stráviť 10 minút pohybom. Večerný „tréning“ sa dá praktizovať aj ráno, vďaka čomu ťa preberie a budeš naštartovaná do úspešného dňa.

Utužovanie priateľstiev

Myslíme si, že táto aktivita bola populárna najmä v období lockdownu. No nie je nič zlé na tom, keď budeš telefonovať s priateľmi pravidelne. Vytrhne ťa to zo stereotypu a večer sa nebudeš cítiť osamelo.

Ak máš dobrých kamarátov, pokojne si môžete dať aj videohovor a mať tak medzi sebou bližší kontakt. Razom zabudneš na to, že si single.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife