Pexels/Maksim Goncharenok

Máš pocit, že si na tomto svete úplne sama, a to aj vo chvíľach, keď je okolo teba tak veľa ľudí. Vo svojom vnútri cítiš, že ti niekto chýba. Niekto, koho ešte nepoznáš, nevieš jeho meno a ani to, ako vyzerá. Jediné, čo vieš je, že ak by si ho konečne stretla, tvoj život by bol omnoho krajší. A tak čakáš a čakáš, no on stále neprichádza. Koľko času ešte potrebuje?

Koľko dní ešte musí prejsť, koľko nocí musíš ešte preplakať, koľko otázok „kedy si niekoho nájdeš“ ešte budeš počuť? Tvoje srdce vždy túžilo po veľkej láske a nikdy neprestalo veriť, že aj ty zažiješ svoju vlastnú kapitolu z románu. No čím dlhšie čakáš, tým menšia nádej ti ostáva.

Pozeráš sa na tvoje kamarátky, ktoré zažívajú tú rozprávku, o ktorej ty len snívaš. Vždy si sa tešila s nimi a boli dôkazom toho, že to zažiješ aj ty. Ale postupom času sa pri pohľade na ne cítiš horšie a horšie. Sú akousi pripomienkou toho, že teba toto možno ani nečaká. Pretože ty sama už čakáš hrozne dlho.

Nezávidíš im, práve naopak. Dopraješ a nevieš sa dočkať, kedy budete tancovať na vašich svadbách. Ale klamala by si, ak by si tvrdila, že sa v tebe neozýva aj kúsok žiarlivosti. Vždy, keď večer zaspávaš, mieša sa v tebe taký koktail citov, až sama nechápeš, že ti z toho ešte nepreplo. Smútok, sklamanie, hnev, hľadanie vlastných chýb, pocit nedostatočnosti.

Chceš len milovať a byť milovaná, no namiesto toho sa cítiš ako niekto, komu osud nepraje. Prečo? Kto to má v rukách? Naozaj ten osud? Boh, vesmír alebo Amor? Je ti to úplne jedno, ale prosíš ho, aby si aj tvoja duša našla polovičku, s ktorou bude svet o čosi krajší. Aby si sa viac necítila tak sama a opustená v tomto veľkom svete, v ktorom vraj pre každého existuje spriaznený človek.

Vieme, že je ťažké pochopiť to, keď ťa chytá zúfalstvo, ale ver, že to tak naozaj je. Ver, že naozaj každá z nás stretne niekoho, koho môže nazvať osudovou láskou. Jediný háčik je v tom, že nikdy nevieš, kedy sa to stane. Čím viac budeš tlačiť na pílu, tým viac budeš iba sklamaná. Najlepšia rada, akú ti môžeme dať, je tá, aby si to nechala plávať.

Netráp sa tým, čo bude, pretože to nevieš žiadnym spôsobom ovplyvniť. Jediné, čo môžeš urobiť, je prijať fakt, že všetko je tak, ako má byť. Nikdy ale neprestaň veriť v lásku, pretože ak to urobíš, tvoj život stratí zmysel už navždy. Tiež sme to zažili a tiež nás nebavilo počúvať, že to príde vtedy, keď to najmenej čakáš, ale vieš čo? Je to pravda.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating