instagram.com/jovi_travel

Prešla si si v tejto dobe rozchodom? Poznáš niekoho, kto zažil v tejto dobe rozchod? Ak si odpovedala „áno“, tento článok je pre teba. Možno daný krok ľutuješ a myslíš si, že sa to nemalo stať. Dnes ťa však presvedčíme o opaku. Keď robil tvoj ex týchto 8 vecí, rozchod s ním naozaj nemusíš ľutovať – vo vzťahu by si sa postupom času trápila ešte viac.

1. Klamal ti – hovoriť vo vzťahu pravdu je základ. Ak si prišla na to, že ti partner klamal a zavádzal ťa odpoveďami, rozchod bol na mieste.

2. Podvádzal ťa – ak si sa s partnerom rozišla na základe toho, že ťa podviedol, nemusíš to ľutovať vôbec. Urobila si tú najlepšiu vec pre seba, no aj pre svoje srdce a dušu. S neverou vzťah nefunguje.

zdroj: freepik.com

3. Podkopával tvoje sebavedomie a tvoju hodnotu – nezaslúžiš si, aby sa k tebe partner choval bez rešpektu a bez úcty. Keď si pre neho nebola prioritou a nevidel tvoju hodnotu, rozchod nemusíš oplakávať.

4. Rozkazoval ti – partneri majú byť vo vzťahu rovnocenní. Nikto by sa nemal nad nikoho povyšovať a ani si z toho druhého robiť sluhu (v tom horšom prípade otroka). Ak si toto vo vzťahu zažila, rozchod neľutuj.

5. Kontroloval ťa – neľutuj rozchod ani s človekom, ktorý ťa mal v zlatej klietke. Ak si sa pri ňom cítila neustále kontrolovaná a tak, že sa nemôžeš nadýchnuť, urobila si správnu vec.

zdroj: Photo by Samantha Gades on Unsplash

6. Bol tebou „posadnutý“ – samozrejme, možno argumentoval tým, že ťa má príliš rád a preto chce byť s tebou tak často. No ak sa takéto chovanie zvyšovalo a tvoj partner mal potrebu byť stále pri tebe, vedieť o tebe všetko a bola si pre neho to jediné, čo mu v živote dávalo zmysel, rozchod bol potrebný. Pre človeka by nemal byť vzťah jediná vec na svete, mal by mať aj svoj vlastný život a venovať sa iným aktivitám.

7. Nevedel ťa vypočuť – ak si sa často dostávala do situácie, v ktorej si ty rozprávala o problémoch a chcela si ich vyriešiť, no on nemal záujem, aké bolo východisko? Rozchod. Ak ťa partner nevedel vypočuť, naozaj by vám to nefungovalo.

8. Uprednostňoval zakaždým len seba – sebeckosť sa vo vzťahu nenosí. Rozchod nemusíš ľutovať ani vtedy, keď bol tvoj partner sebecký a teba dával na posledné miesto.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating