instagram/amyseder

Láska je síce krásna, no dokáže byť aj poriadne bolestivá. Najmä vtedy, keď nie je opätovaná tak, ako to tvoja duša a srdce naozaj potrebujú. Pretože vzťah nie je len o tom dávať, ale aj dostávať. Pozornosť, rešpekt, dôvera, … všetko, čo dáš, by si mala pociťovať aj z jeho strany. Ak to tak nie je, …

… tak to znamená, že pre neho zrejme nie si takou prioritou, akou je on pre teba. Keď pre neho neznamenáš toľko, čo on pre teba, je to ten druh vzťahu, o ktorom si vždy snívala? Uspokojíš sa s tým, že vo svojom vnútri nie si naozaj šťastná len preto, že sa mu bojíš povedať zbohom? Naozaj túžiš byť vždy na druhej koľaji? Nebyť pre neho číslo jeden, aj keď on tým tvojím je?

Vzťah nie je o tom, kto koho viac ľúbi, kto to lepšie dokazuje, ale o tom, že obaja viete, že ste na rovnakej vlne. Nie je to súťaž, ale aj tak viete, že do cieľa by ste dobehli spolu. Že keď jeden potrebuje pomoc, ten druhý je tu pre neho a presne tak by to bolo aj naopak. Že neexistujú veci, ktoré by boli dôležitejšie ako puto medzi vami.

Ak pre neho nie si to najdôležitejšie hneď od začiatku vzťahu, ak ti už dokázal, že ťa vie sklamať, len naivne budeš veriť, že by sa to časom mohlo zmeniť. Počúvaj svoje srdce, ak ti vraví, že ti niečo chýba. Na svete existuje niekto, kto ti to všetko ešte môže dať.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating