instagram/adogspurpose_movie/miaandthewhitelion

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Kto nemá rád zvieratá, vraj nie je dobrý človek. Hádam to o tebe neplatí, keďže si čítaš tieto riadky. Nebude to však o slovách, ale o dobrých tipoch na filmy, ktoré bude spájať jediné – láska k zvieratkám. 

Majú rôzne podoby, veľkosti i potreby, no občas sú tak bezbranné, že potrebujú našu pomoc. A niekedy len to, že tu sme. Na oplátku nám dajú čistú a úprimnú lásku. Nezáleží na tom, či preferuješ psíky, mačky, rybičky alebo exotickú zver, priprav si vreckovky, pretože slzy sú pri týchto filmoch zaručené!

Hachi: A Dog’s Tale

Psiu vernosť a intuíciu len tak nič neprekoná. Dôkazom toho je aj tento film o psíkovi Hačikó, ktorý bol natočený podľa skutočnej udalosti. Ten svojho majiteľa čakal roky na mieste, kde sa každý deň po práci stretávali, aj keď bol už po smrti.

Psiu vernosť a intuíciu len tak nič neprekoná. Dôkazom toho je aj tento film o psíkovi Hačikó, ktorý bol natočený podľa skutočnej udalosti. Ten svojho majiteľa čakal roky na mieste, kde sa každý deň po práci stretávali, aj keď bol už po smrti.

Free Willy

Zachráňte Willyho je síce starší film, no je klasikou, ktorú nesmieš vynechať. Ukáže ti, aké puto vie vzniknúť medzi človekom a zvieraťom, ktoré nie je práve bežným. Willy je totiž kosatka, ktorá túži po slobode, no čaká ju škaredý osud. Pomôcť jej však môže chlapec, ktorý ju chápe.

A Dog’s Purpose

Film Psia duša hovorí o tom, že každý psík má na tomto svete poslanie a kým ho nesplní, vždy sa bude jeho duch vracať do zvieracej podoby. Tu uvidíš jedného, ktorý bude dobrým priateľom človeka vo viacerých životoch, no do neba neodíde, kým znova nenájde svojho priateľa. A vráti mu čosi viac, ako len radosť.

Mia and the White Lion

Lev ako najlepší kamarát? Mia a biely lev je dôkazom toho, že aj kráľ džungle niekedy potrebuje pomoc človeka. Mia žijúca v Afrike dostane mláďatko vzácneho leva a stanú sa z nich nerozluční kamaráti. Až takí, že keď mu hrozí smrť, rozhodne sa s ním utiecť, aby mu darovala život a slobodu.

Marley & Me

Rodinná komédia, pri ktorej ti potečú slzy je o novomanželoch, ktorí sa rozhodli začať nový život a k nemu si zaobstarať aj domáceho maznáčika. Marley im dá poriadne zabrať, no bez neho by to nebolo ono. S ním budeš sledovať aj ich spoločné roky života. Od šteniatka, až po …

War Horse

Aj kone patria k veľmi obľúbeným zvieratám. Majú vraj terapeutické účinky nie len na naše telo, ale aj dušu. Film Vojnový kôň je práve o takom jednom, ktorý má dobrý vplyv na ľudí, s ktorými príde do kontaktu, aj keď ide o vojakov a všade okolo je prítomný strach s smrť. Dokáže prežiť ťažké časy a vrátiť sa k pánovi, ktorý s ním bol od narodenia?

Eight Below

V tomto filme budeš mať chuť pohladkať nie jedného, ale hneď 8 krásnych polárnych psov, ktorí uviazli v snehovej búrke. No ich pán im dá sľub, že sa po nich vráti a zachráni ich. Čaká ťa dobrodružstvo, chlad, ale i silné priateľstvo podľa skutočnej udalosti. Toto je Osem statočných.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife