Unsplash/Adam Griffith

Ak si milovníčkou zvierat a budeš túto nedeľu v Bratislave, nemal by ti ujsť desiaty ročník charitatívneho podujatia Nájdite sa! so zvieratkom z útulku. Konať sa bude v Sade Janka Kráľa od 10.00 do 16.00 a organizuje ho Aliancia združení na ochranu zvierat, iniciatíva Zvierací ombudsman.

Okrem štvornohej roztomilosti ťa tam bude čakať aj hudobný program, ktorý obohatia interpreti  Yael (herec Matúš Kolarovský) a Erika Rein z Illuminate Production, Tomy Kotty, Veronika Strapková či Kristina Tran. Moderátori Becca a Matúš Krnčok budú postupne predstavovať jednotlivé útulky so psíkmi na adopciu. Ambasádorkou je Kristína Tormová.

“Každý rok prejde slovenskými útulkami a karanténnymi stanicami približne 12 000 zvierat. V súčasnosti sú útulky, aj napriek veľkej snahe zamestnancov a dobrovoľníkov, stále preplnené a kapacitne nie je možné sa o tak vysoký počet zvierat postarať,” hovorí Zuzana Stanova, Zvieracia Ombudsmanka.

Prioritou pri adopcii je najmä si dôkladne premyslieť, zvážiť časové a finančné možnosti, neunáhliť sa a pri návšteve útulku zodpovedať  na všetky otázky kladené ich zástupcami, keďže útulkom záleží na umiestnení psíka do čo najlepších a čo najstabilnejších domovov. Do budúcnosti sa tak dá predísť zložitým rodinným situáciám a návratom zvierat do útulkov.

“Okrem iného prebehne počas akcie aj podpora od umelcov bez nároku na honorár, čo veľa ľudí, ktorí nepoznajú Nájdite sa! priláka sa aspoň prísť pozrieť a uvedomiť si túto dôležitú myšlienku, ktorá ich dovtedy možno obchádzala. Vďaka podpore partnerov si adoptívne rodiny odnesú aj štartovacie balíčky pre svojho nového člena rodiny a vrámci programu bude poobede slávnostné odovzdaná ešte cena Animal Hero Slovakia”, vysvetľuje priebeh podujatia Jana Trellová, PR manažérka.

Ocenenie Animal Hero Slovakia odovzdá iniciatíva Zvierací ombudsman a je udeľovaná jednotlivcom alebo kolektívu, ktorí sa v priebehu roka zaslúžili o šírenie pozitívneho príkladu v oblasti ochrany zvierat. Je morálnym uznaním tých, ktorí sa na Slovensku pravidelne stretávajú s týraním zvierat a riešia jeho následky. Autorom ceny je dizajnér Adrian Sill.

Webová aplikácia NÁJDITE SA ONLINE !

Ide historicky o prvú slovenskú webovú aplikáciu, ktorá v súčasnosti združuje 20 útulkov a poskytuje presné dáta o zvieratách vhodných na adopciu. Jej vznik ovplyvnila aj pandémia Covid-19, ktorá znemožnila záujemcom o adopciu návštevu útulkov. Vznikla aj pre ľudí, pre ktorých je návšteva útulku nepríjemným a smutným zážitkom.

Vďaka aplikácii získajú jej používatelia presné údaje o zvieratách, dáva im možnosť priamo kontaktovať útulok a zaslať žiadosť o adopciu. Užívatelia tak nájdu na jednom mieste všetky potrebné a aktuálne informácie. Webová aplikácia bude predstavená v rámci sprievodného programu podujatia.

Toto podujatie sa uskutoční spoločne s podujatím Na palube jednorožca. To ponúkne deťom množstvo atraktívnych a edukačných stanovíšť a aktivít. Návštevníci na jednom mieste uvidia policajné, vojenské či hasičské autá, sanitku, psy a kone, program Čestnej stráže Ozbrojených síl Slovenskej republiky. Prostredníctvom zážitku sa naučia podať prvú pomoc, naučia sa mentálnym a manuálnym zručnostiam, potrebe športovať, čítať, chrániť planétu, starať sa o rastliny. 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieŠoubiznis & Hot News