instagram.com/cristian_mallocci

Na Filipínach sa narodilo naozaj nezvyčajné šteniatko, informoval portál Daily Mail. Spomedzi svojich súrodencov vyniká zeleným sfrabením srsti. Vďaka nej dostalo príznačné meno Wasabi, čo je zelený japonský chren.

Jeho majiteľka Chona Lacsamana ráno po zobudení našla svoju sučku v obklopení novonarodených šteniatok. Kým všetky mali čiernu, bielu alebo hnedú farbu, jedno z nich sa javilo zelené. Po tom, čo šteniatko umyla, zistila, že nešlo o nejaký pozostatok krvi, ale malý psík má naozaj svetlo-zelenú srsť.

View this post on Instagram

What a special little guy! 📸: ViralPress

A post shared by Daily Mail (@dailymail) on

Psík narodený so zelenou srsťou je veľmi vzácny. Predpokladá sa, že je to následkom kontaktu šteniatka so zeleným pigmentom v maternici matky. Postupom času však začne zelená farba blednúť a zmení sa na svetlú hnedú či bielu srsť.

Podobné šteniatko sa nedávno narodilo aj v Taliansku. Farmár Cristian Mallocci ostal naozaj v šoku, keď uvidel, aké šteniatko mu pribudlo do jeho zverinca. Jeho matka a 4 súrodenci majú bielu farbu srsti. Tento psík dostal podľa sfarbenia rovnako zaujímavé meno – Pistachio.

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife