Unsplash/Joseph Pearson

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Ak máš okolo seba naozaj dobré priateľky, si skutočne bohatá.

Dobré priateľky ťa podržia, ak sa ti stane niečo zlé. Dobré priateľky sa s tebou budú tešiť, ak sa ti niečo podarí. Dobré priateľky ťa podporia, ak ti napadne niečo vyskúšať. Dobré priateľky k tebe budú úprimné, aj keby ťa pravda mala bolieť.

Každá z nás (naozaj aj ty) potrebuje minimálne jednu skutočnú priateľku. Tú osobu, ktorej by mohla zavolať o polnoci s tým, že nevie zaspať. Tú osobu, ktorej by sa mohla zveriť, ak by sa jej páčil nový muž. Tú osobu, ktorej by sa mohla vyplakať, kebyže jej je najhoršie.

zdroj: Photo by Thoma Boehi from Pexels

Keď svoju priateľku nájdeš, nájdeš aj spriaznenú dušu. Zrazu sa budeš cítiť skutočne šťastná, pretože tu bude niekto pre teba. Vždy.

Ona v tvojom živote zostane, aj keď frajer odíde. Ona zostane, aj keď sa odsťahuješ. Ona zostane aj vtedy, keď sa pohádate a pár dní sa nebudete baviť. Budeš vedieť, že sa na ňu môžeš spoľahnúť, pretože by ťa nikdy nezradila. Budeš vedieť, že jej môžeš veriť, pretože bude vždy úprimná.

S ňou budeš zažívať všetky neplánované výlety, ktoré dopadnú vždy najlepšie. S ňou budeš mať veľa trapasov, ktoré nikdy nikomu nepoviete. S ňou sa zasmeješ aj sama na sebe.

Dobrá priateľka tu bude pre teba nastálo. Nie len na pár rokov, pretože bude vedieť, že povrchné priateľstvá nie sú pravé. Povrchné priateľstvo závidí, ohovára, klame a stále hľadá výhovorky.

To pravé priateľstvo vôbec nerobí, preto nebudeš mať veľa pravých priateľov. Avšak tých, ktorých budeš mať, budú vzácni. Budú ťa rozosmievať na ceste životom, budú ťa vo všetkom podporovať a občas ti ukážu správny chodníček, aby si nezablúdila.

Ceň si svoju priateľku, pretože je medzi vami puto, ktoré sa podobá tomu sesterskému. To puto neprelomí nič, vydrží všetko a dáva všetko. Pravá priateľka je vzácny poklad, ktorý nemá každý.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife