Zaneprázdnený partner: 5 rád ako dokážete udržať váš vzťah

Zaneprázdnený partner, ktorý venuje svoj čas práci, tak to je strašiak každého vzťahu. Vzhľadom na to, že sa skoro nestretávate, môže sa stať, že sa po čase odcudzíte a už to nebude ako predtým. Práve preto je dôležitá „prevencia“, ktorá vás pred rozchodom zachráni. Tieto tipy vám pomôžu udržiavať lásku a iskru, ktorá je medzi vami. A to aj napriek tomu, že na seba nemáte dostatok času.

Možno ti to neznie ako taká pohroma, ale je to zlé a môže vás to zničiť. Ak spolu nezdieľate aktivity, pocity a zážitky, tak spolu v podstate ani nežijete. Začnete sa odcudzovať a stres vás donúti konať pod tlakom.

Výnimočné momenty sú to, čo vám dokazuje vašu lásku. Pokiaľ je tvoj partner viac v práci ako doma, tak skúste využiť tieto tipy, ktoré vás udržia pri spoločnom živote.

5 tipov, ako skvalitniť vzťah, keď partner na teba nemá čas

Najdôležitejšie vo vzťahu je nájsť rovnováhu medzi kvantitou a kvalitou tohto spoločne stráveného času. Ak totiž prežívate málo spoločných momentov, tak medzi vami môže vzniknúť napätie, ktoré vyústi v hádku či rozchod. Ale nezúfaj, pretože aj zaneprázdnený partner dokáže zvládnuť naše tipy. Chce to len snahu a nájsť to, čo bude fungovať u vás.

Zaneprázdnený partner: 5 rád ako dokážete udržať váš vzťah
zdroj: Unsplash/Jonathan Borba

Zmena priorít v rozvrhu

Je jasné, že keď máte pracovné povinnosti, tak sa im nedá vyhnúť. Napriek tomu si skúste stanoviť rozvrh a spíšte si priority. Určite nájdete nejaké okná, počas ktorých sa môžete venovať jeden druhému. Ale určite si, že v tom danom okamihu vypnete telefóny a nenecháte sa ničím rušiť. Užijete si spoločne strávený čas plnohodnotne.

Komunikujte otvorene

O všetkých pocitoch, problémoch a celkovo o vzťahu musíte komunikovať otvorene. Nájdite si spoločný kompromis, ktorý vám bude vyhovovať. Ak budeš v sebe dusiť emócie, ktoré ťa zožierajú a partnerovi ich nepovieš, tak vám to ublíži obom. Preto sa musíte vždy rozprávať a nájsť si tú spoločnú tému.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating