Naozaj ho miluješ

Občas sa stáva, že človek hovorí inému Milujem ťa, aj napriek tomu, že jeho skutky vypovedajú o niečom inom. Slová a činy sú totiž odlišné veci a koniec koncov to, čo vyslovíme, nie je podstatné, keď to nijak nedokážeme. Je to sebecké a zlé ukradnúť niekomu srdce a potom ho vedome po kúskoch ničiť. Naozaj ho miluješ? 

Možno si aj ty jednou z tých, ktoré to robia. Tvrdíš, že ho máš rada, no robíš veci, ktoré sú dôkazom, že ti na ňom skutočne nezáleží. Našla si sa v týchto piatich bodoch?

Vedomé tajnosti

Jedným z hlavných pilierov dlhodobého a šťastného vzťahu je úprimnosť. A to na každej úrovni a téme, o ktorej by ten druhý mal vedieť. Či už ide o veci z minulosti, ciele do budúcna či bežné veci, ktoré prináša každodenný život. Od toho, že si na nákupe minula viac peňazí, ako si mu priznala, až po neveru.

Keď mu klameš a zatajuješ veci, potom to z tvojej strany nie sú úprimné city. A pre neho to znamená, že nie si tá pravá, ktorej môže dôverovať.

Podkopávanie jeho snov

Čo robia milujúci partneri? Stoja pri sebe v dobrom i zlom a sú si vždy oporou. Nerobia tajné kroky, aby tomu druhému niečo prekazili. Nehovoria mu škaredé slová, ktorými znehodnocujú jeho prácu, ani mu nepodkopávajú ego výsmešnými poznámkami. Človeka, ktorého miluješ, chceš od smútku chrániť, nie byť tou, ktorá ho spôsobuje.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating