Photo by Anderson Miranda from Pexels

Rozchod. Zabolí každého, no zároveň ho každý z nás aj inak prežíva. Niekto intenzívnejšie, niekto menej. Jeden sa z neho spamätáva mesiace, iný zopár dní. Nech je to už akokoľvek, každá žena si po „kopačkách“ prejde nasledujúcimi 5 fázami. Rýchlejšie, pomalšie, v inom poradí. No vždy ich pocíti. Zažila si ich tiež?

1. Nechápanie

Ak žena dostane nečakane „košom“, prvotne je v šoku. Nechápe, čo sa stalo, a hlavne PREČO sa to stalo. Naozaj je koniec? Už sa neuvidíme? Väčšinou verí, že o pár dní sa dá všetko do poriadku. Odmieta si pripustiť, že sa to naozaj stalo a v hlave má milión myšlienok.

2. Plač

Keď rozum konečne pochopí, že mu milovaná osoba povedala zbohom, všetky zmiešané pocity smerujú do srdca. To začne naozaj bolieť a nasledujú dni či týždne plné plaču a smútku. Preplakané noci a dni bez duše sú pri takýchto situáciách prirodzené a musí si nimi prejsť každá. Je dobré dať všetko zo seba von.

3. Hnev

Keď už sa minú všetky slzy, prichádza na rad zlosť. Prečo mi to nevysvetlil? Prečo tak zrazu? Neznášam ho! Nenávidím ho! Bolesť sa strieda s hnevom, škaredé slová lietajú z úst a možno dôjde aj k nejakým zúfalým činom, ako „potrestať“ toho, kto mi ublížil. Keď sa v živote stane niečo, s čím nesúhlasíme, je normálne, že nás to nahnevá.

4. Depresia

Plač a hnev sú pre psychickú aj fyzickú stránku človeka doslova vyčerpávajúce. Po fázach, ktorými si si už prešla, prichádza akési obdobie „depresie“. Nič sa ti nechce robiť, rozprávať, na nič nemáš chuť, nevládzeš už ani plakať či kričať. Jednoducho len prežívaš zo dňa na deň.

5. Nádych

Na konci však všetci ideme ďalej. A aj ty si jedného dňa uvedomíš, že už na srdci nemáš tak veľkú ťažobu. Že sa môžeš znova smiať. Znova žiť. Zmieríš sa s tým, čo sa udialo, akceptuješ to, a pochopíš, že takto to asi malo byť. A všetko bude od tej chvíle už iba lepšie.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating