instagram.com/runlikekale

Hovorieva sa, že poslaním ženy je priviesť na svet dieťa a vychovať ho. Kým kedysi ženy rodili už v 18 (a možno aj skôr), dnes sa tá hranica neustále posúva ďalej a už nie je ničím výnimočným, že prvorodičkou je aj 40-ročná žena.

Čo však robiť v prípade, ak po deťoch (zatiaľ) netúžiš? Si v takom prípade zlou ženou?

Tvoje okolie ťa od takéhoto rozhodnutia bude určite odhovárať a budú ti tvrdiť, že tie materinské city sa v tebe ešte prebudia. Pretože je iné, keď máš vlastné deti, tie budeš milovať hneď a zmenia tvoj život k lepšiemu.

No čo ak by si aj po pôrode zistila, že to materstvo ti nevyhovuje? Nie je lepšie ľutovať to, že si nemala deti, než ľutovať, že ich máš? Dnes už žijeme v modernej dobe a pribúda čoraz viac bezdetných žien. Niektoré nemohli otehotnieť zo zdravotných dôvodov, no pre iné to bolo slobodné rozhodnutie.

Koniec-koncov, život bez detí ti môže priniesť aj niekoľko výhod. A nikto by ťa nemal osočovať za to, že si sa rozhodla ísť takýmto smerom.

Dobrá kariéra

Môžeš sa zamerať na svoju prácu. Ak ťa baví to, čo robíš a pre svoju robotu doslova žiješ, nebudeš sa musieť nijak obmedzovať. Nikomu nebude prekážať, že ostaneš v práci dlhšie alebo že budeš musieť odcestovať na služobku.

Lepší ľúbostný život

Poznáme veľa prípadov, kedy to s romantickým životom vo vzťahu išlo po príchode bábätka dolu vodou. Predsa len, je to niečo nové, musíš sa starať o ďalšieho človeka, si unavená a posledné, na čo myslíš, je maznanie sa v posteli.

Ak žiješ s partnerom, ktorý je rovnakého názoru ako ty a po deťoch tiež netúži, môžete si spolu užívať koľko len chcete. Môžete cestovať, môžete spolu podnikať alebo vyskúšať niečo, čo vás bude baviť a napĺňať.

Sloboda

Vyznie to možno trochu sebecky, ale nebudeš sa musieť nikomu prispôsobovať a budeš si môcť robiť, čo sa ti zachce. Ak nebudeš mať náladu, jednoducho si oddýchneš. Nebudeš sa musieť postarať o celú rodinu a nebudeš musieť plánovať, ako postíhaš starostlivosť o deti, domácnosť a popri tom ísť aj do práce.

Ušetríš viac peňazí

Mať dieťa nie je najlacnejšou záležitosťou. Vezmi si len vybavenie, ktoré potrebuje bábätko. Potom prídu poplatky za škôlku, školu a podobne. Nazbiera sa to na pekný balík peňazí. Tie môžeš teda minúť na niečo iné, buď ich investuj alebo si dopraj niečo, po čom si túžila.

V žiadnom prípade nechceme tvrdiť, že mať dieťa je zlé. Je to predsa dar a pre mnohé ženy je to to najlepšie, čo ich mohlo postretnúť. Ak to však v sebe zatiaľ necítiš, mala by si vedieť, že je úplne v poriadku, ak sa rozhodneš byť bezdetnou. Ako sama vidíš, má to napokon aj nejaké výhody. A svoje životné poslanie nájdeš určite v inej oblasti. 🙂

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife